05 Mart 2015 Perşembe

GENELKURMAYDAN HASSA'DA YAKALANAN IŞİD MENSUBU AÇIKLAMASI
H H H H H H H H H H H H H H H
M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B
K K K K K K K K K

9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Fethi Alpay Görevine Başladı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın Balıkesir 9. Ana Jet Üs Komutanı olarak atadığı Hv. Tuğgeneral Fethi Alpay, göreve başladı. Geçtiğimiz günlerde devir-teslim töreni ile görevi Haluk Şahar'dan alan Tuğgeneral Fethi Alpay Balıkesir Valisi...

10 Eylül 2013 Salı 14:12
9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Fethi Alpay Görevine Başladı
Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın Balıkesir 9. Ana Jet Üs Komutanı olarak atadığı Hv. Tuğgeneral Fethi Alpay, göreve başladı. Geçtiğimiz günlerde devir-teslim töreni ile görevi Haluk Şahar'dan alan Tuğgeneral Fethi Alpay Balıkesir Valisi Ahmet Turhan'a makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları ile Tuğgenerallikten Tümgeneral rütbesine terfi eden ve 9. Üs Komutanı iken Genel Kurmay Plan Prensipler Başkanlığı Dış İlişkiler Daire Başkanı olarak atanan Tümgeneral Haluk Şahar'ın yerine Türkiye'nin Washington Ateşeliği’nden gelen Tuğgeneral Fethi Alpay görevlendirildi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı 9. Ana Jet Üs Komutanlığındaki görevine başlayan Hava Tuğgeneral Fethi Alpay, göreve başlamasının ardından ilk olarak Balıkesir Valisi Ahmet Turhan'ı makamında ziyaret etti. Vali Ahmet Turhan, üs komutanı Tuğgeneral Fethi Alpay'a yeni görevinde başarılar diledi. 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Fethi Alpay 6 Eylül tarihindeki Kurtuluş Günü törenlerine eşi Adile Alpay ile birlikte katılarak protokoldeki yerini almıştı. Balıkesir Hava Üssünde 'Savaşan Şahin' diye adlandırılan F 16 savaş uçaklarının bulunduğu iki filo yer alıyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığının gözde filolarından olan 191. ve 192. F 16 filoları Kaplan ve Kobra olarak tanınıyor. Balıkesir 9. Ana Jet Üssü, NATO'nun 2005 yılında düzenlediği Tiger Meet (Kaplan Buluşması) tatbikatına ev sahipliği yapmıştı. Balıkesir Üssündeki F 16'lar Hava Kuvvetlerince icra edilen sınır operasyonlarında da başarıyla görev icra ediyor.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • E-GAZETEMİZ (GÜNLÜK OLARAK TÜM SAYFALARIMIZI OKUYABİLİRS İNİZ)  - 27 Ocak 2015 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV