28 Şubat 2015 Cumartesi

EDEBİYATIMIZIN KOCA ÇINARI YAŞAR KEMAL
H H H H H H H H H H H H H H H
M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B
K K K K K K K K K

Orhangazi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nden Masa Üstü 3 Eksenli CNC Tezgahı

Bursa Orhangazi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (EML) Elektrik-Elektronik Bölümü öğretmen ve öğrencileri, ‘Masa Üstü 3 Eksenli CNC Tezgahı’ imal etti. İlçedeki bazı sanayi kuruluşları ve iş adamlarının desteği ile hazırlanan CNC...

30 Nisan 2013 Salı 16:07
Orhangazi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nden Masa Üstü 3 Eksenli CNC Tezgahı
Bursa Orhangazi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (EML) Elektrik-Elektronik Bölümü öğretmen ve öğrencileri, ‘Masa Üstü 3 Eksenli CNC Tezgahı’ imal etti. İlçedeki bazı sanayi kuruluşları ve iş adamlarının desteği ile hazırlanan CNC tezgahı, 3 Mayıs Cuma günü Bursa’da başlayacak olan Bilim Şenliği'nde görücüye çıkacak.

Okul Müdürü Aynur Beşe, Elektrik Elektronik Teknolojisi Atölye Şefi Hakan Müezzin, Elektrik Elektronik Teknolojisi Atölye Şefi Ercan Olcay, Metal Teknolojisi Alan Öğretmeni İlhan Duşlu tarafından geliştirilen ve bin 650 TL’ye malolan 3 Boyutlu Masaüstü CNC Tezgahı, bilim şenliğinde sergilenecek.

Bursa AKKM’de, 3 Mayıs tarihinde açılacak olan Bilim Şenliği'nde Orhangazi EML’nin 3 ürününden biri olacak 3 Boyutlu CNC Tezgahı ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Aynur Beşe, Orhangazi Endüstri Meslek Lisesi'nde Elektrik-Elektronik Bölümü'nde Masa Üstü 3 Eksenli CNC Tezgahı'nın, ilgili öğretmenler tarafından çok hassas (saç telinden daha ince) düzeyde çalışmalar yapılabilecek şekilde çalıştırılmak üzere geliştirildiğini belirterek, “İlk etapta her türlü elektronik baskı devresi bakırlı pertinaks üzerine işleyebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Çevre sanayinin de ilgi duyacağı bir tasarım harikası ortaya çıkmış bulunmaktadır. Tezgah cam, PVC, ağaç, pleksiglass üzerine istediğimiz her resim ya da yazı figürünü kolaylıkla çizebilmektedir.” dedi.

Aynur Beşe, projenin geliştirilmesine katkısı bulunan Cargill, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, Erol Elektrik, Hakser Lazer Kesim, Sert Teneke firmaları ve kişilere de teşekkür etti.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • E-GAZETEMİZ (GÜNLÜK OLARAK TÜM SAYFALARIMIZI OKUYABİLİRS İNİZ)  - 27 Ocak 2015 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner26