07 Mart 2015 Cumartesi

KIRIKHAN'DA 44 MERKEZDE ELEKTRİK KESİNTİSİ UYGULANACAK
H H H H H H H H H H H H H H H
M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B
K K K K K K K K K

Aksaray Malaklısı Macaristan’a Gidiyor

Aksaray ve çevresine özgü bir köpek ırkı olan ve ‘Anadolu Aslanı’ olarak bilinen Aksaray malaklısı, ‘Köpek Güzellik Yarışması’ kapsamında bir gösteriye katılmak üzere Macaristan’a gidiyor. Aksaray’da aşıları yapılan malaklı,...

23 Şubat 2013 Cumartesi 13:57
Aksaray Malaklısı Macaristan’a Gidiyor
Aksaray ve çevresine özgü bir köpek ırkı olan ve ‘Anadolu Aslanı’ olarak bilinen Aksaray malaklısı, ‘Köpek Güzellik Yarışması’ kapsamında bir gösteriye katılmak üzere Macaristan’a gidiyor. Aksaray’da aşıları yapılan malaklı, Ankara’da da kontrolden geçtikten sonra Macaristan’a yola çıkacak.

Malaklı köpeklerinin yakın zamana kadar bilinmediğini ve son yapılan tanıtım ve gösterilerle tüm dünyaya adını duyurduklarını belirten Aksaray Malaklı Irkları Geliştirme Derneği Başkanı Muammer Tıpırdamaz, “Bu köpekler yakın zamana kadar bilinmiyordu. Aksaray malaklısı olarak bunu dünyaya duyurduk, derneğimizi kurduk, federasyona bağlandık. Federasyonda Uluslararası FCI’ye bağlı. Yani Uluslararası Köpek Irkları Konfederasyonu’na bağlı. Malaklı köpeğimiz Macaristan’da yapılacak güzellik yarışmasına gösteri amaçlı gidecek. Geçtiğimiz yıl Macaristan’a malaklı köpeklerimizin afişlerini yollamıştık” dedi.

Macaristan’da yapılacak Köpek Güzellik Yarışması’na 88 ülkeden 25 binin üzerinde köpeğin katılacağını belirten Muammer Tıpırdamaz, “Bugün burada malaklı köpeğimizin kanı alındı. 1 ay önce de kuduz aşısı vurulmuştu. Şimdi kan tahlilleri için Ankara’ya gidecek. Ankara’da kuduz titresi yapılacak. Daha sonra da yarışma için Macaristan’a yola çıkacak” diye konuştu.

Macaristan’a gidecek köpeğin sahibi İsmail Dağdaş ise, köpeğin 2 yaşında olduğunu belirterek, birkaç yıl sonra daha da gelişeceğini ve büyüyeceğini söyledi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • E-GAZETEMİZ (GÜNLÜK OLARAK TÜM SAYFALARIMIZI OKUYABİLİRS İNİZ)  - 27 Ocak 2015 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV