04 Mart 2015 Çarşamba

GENELKURMAYDAN HASSA'DA YAKALANAN IŞİD MENSUBU AÇIKLAMASI
H H H H H H H H H H H H H H H
M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B
K K K K K K K K K

Donan Çıldır Gölü’nde Festival Coşkusu

Ardahan’da 80 santimetre kalınlığında buz tutan Çıldır Gölü üzerinde 2’incisi düzenlenen 'Çıldır Altın At 2. Uluslararası Kış Şöleni’ renkli görüntülere sahne oldu.Ardahan Valiliği, Ardahan Belediyesi, Türkiye Geleneksel Spor...

08 Şubat 2014 Cumartesi 20:54
Donan Çıldır Gölü’nde Festival Coşkusu
Ardahan’da 80 santimetre kalınlığında buz tutan Çıldır Gölü üzerinde 2’incisi düzenlenen 'Çıldır Altın At 2. Uluslararası Kış Şöleni’ renkli görüntülere sahne oldu.

Ardahan Valiliği, Ardahan Belediyesi, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu (TGSDF), Ardahan Üniversitesi, Çıldır Kaymakamlığı, Çıldır Belediyesi ve Âşık Şenlik Belediyesi iş birliğiyle “Çıldır Altın At 2. Uluslararası Kış Şöleni” düzenlendi. Vali Seyfettin Azizoğlu, şölenin açılışında yaptığı konuşmada, bir yerin kalkınması için o yerin güzelliklerinden istifade edilmesi gerektiğini, bu nedenle Çıldır Gölü üzerinde böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Azizoğlu, "Kahraman Çıldır’ın cefakâr, fedakar ve kahraman insanları, bu yıl kışın eksi 10 derecesinde ama güneşin de hepimizi ısıttığı sıcak insanların diyarında Çıldır’da bulunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bir yerin kalkınması için o yerin özelliklerinden ve güzelliklerinden istifade etmek gerekir. Çıldır Gölü de bu manada ülkemizin tek bu özelliğe sahip gölüdür. 145 kilometrekarelik alan üzerinde 70-80 cm kalınlığında buzla kaplı dünyada önder göllerden bir tanesidir. Bugün burada ortaklaşa ikincisini yapmakta olduğumuz bu festival Çıldır’ın tanıtımına, Çıldır’da turizmin gelişmesine önemli katkılar sunacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından atlı kızak yarışı düzenlendi. Daha sonra Ardahan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Güreş Takımı tarafından güreş gösterisi yapıldı. Program kapsamında ayrıca at yarışı ve Akçakale Cirit Kulübü ile Kayseri Atlı Spor Kulübü arasında karlı ve buzlu zeminde okçuluk müsabakası düzenlendi. Buzlu zemin üzerinde Erzurum Atlı Spor ile Kars Selim Çıplaklı Köyü Atlıspor kulüpleri arasında oynanan cirit maçı ise adeta nefesleri kesti. Vatandaşlar uzun süre dans eden ata alkışlarıyla eşlik ettiler. Yarışlar esnasında buz nedeniyle kayarak düşen ata ise yarışseverler müdahale etti. Uzun uğraşlar sonucunda ayağa kaldırılan at, sahibi tarafından tören alanından çıkarıldı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • E-GAZETEMİZ (GÜNLÜK OLARAK TÜM SAYFALARIMIZI OKUYABİLİRS İNİZ)  - 27 Ocak 2015 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV