27 Şubat 2015 Cuma

HÜSEYİN YAYMAN “‘SEN, BEN YOK. BİZ VARIZ’
H H H H H H H H H H H H H H H
M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B
K K K K K K K K K

Zihinsel engelli istihdamı yapana büyük destek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürlüğü, zihinsel engelli istihdamının artırılması için korumalı iş yerlerine destek verecek. İş gücü piyasasında...

30 Ocak 2014 Perşembe 12:02
Zihinsel engelli istihdamı yapana büyük destek
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürlüğü, zihinsel engelli istihdamının artırılması için korumalı iş yerlerine destek verecek.

İş gücü piyasasında normal şartlar altında çalışma imkanı kısıtlı olan zihinsel ve ruhsal engelliler korumalı iş yerlerinin kurulması ve yaygınlaştırılması ile istihdam edilecek. Bu doğrultuda, eğitim kurumları, kamu kurum kuruluşları, vakıf, dernek, sendika, meslek örgütleri gibi sivil toplum kuruluşlarından proje teklifleri bekleniyor. Bir komisyon tarafından incelenecek projelerden hayata geçirilecek olanlara kuruluş ve sermaye desteği, engelli ücreti desteği ile işletme giderleri desteği verilecek.

Korumalı iş yerinin kuruluşu için gerekli olan sermayenin yüzde 60’ı kuruluş tarihinden itibaren bir yıl içerisinde hibe olarak en fazla 150 bin TL verilecek. Engelli ücret desteği konusunda da proje başlangıcından itibaren kurulan korumalı iş yerinde çalışacak engelli işçilerin ücret giderleri, brüt asgari ücret üzerinden ilk bir yıl boyunca desteklenecek. Ayrıca kuruluş tarihinden itibaren ilk bir yıl boyunca su, elektrik, ısınma, iletişim gibi işletme giderlerinin fatura bedellerinin yüzde 60’ı karşılanacak.

Proje teklifleri, 28 Şubat 2014 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanlığına elden veya posta gönderilebilecek.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • E-GAZETEMİZ (GÜNLÜK OLARAK TÜM SAYFALARIMIZI OKUYABİLİRS İNİZ)  - 27 Ocak 2015 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner26