06 Mart 2015 Cuma

GENELKURMAYDAN HASSA'DA YAKALANAN IŞİD MENSUBU AÇIKLAMASI
H H H H H H H H H H H H H H H
M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B
K K K K K K K K K

TKDK'DAN TRAKTÖR DESTEĞİ

TIBBİ AROMATİK BİTKİ ÜRETENLERE, ARICILARA VE ÇİÇEKÇİLERE TRAKTÖR DESTEĞİ

15 Mart 2013 Cuma 07:46
TKDK'DAN  TRAKTÖR DESTEĞİ

 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy, Hatay’da uygulanan hibe destek programları arasında yer alan, arıcılık, tıbbi ve aromatik bitki, süs bitkileri gibi konularda yapılacak yatırımlara traktör dahil yüzde 50 hibe desteği sağlandığını söyledi.
  Bu kapsamda uygulanan hibe programlarına azami seviyede başvuru olabilmesi amacı ile 2010 yılında Valimiz Mehmet Celalettin Lekesiz’in talimatıyla, TKDK Hatay İl Koordinatörlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık, Milli Eğitim ve İŞKUR İl Müdürlükleri arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Kuruma başvuru yapabilme kriteri olan 60 saatlik kurs eğitim programı düzenlenmeye başlandığını belirten Özgürsoy, İlimizde 2010 yılından itibaren gerçekleştirilen kurslarla 3000’e yakın potansiyel faydalanıcı ve yatırımcının sertifika sahibi olmuştur. dedi.
 Traktör alımına hibe desteği devam ediyor…

 Arıcılık, ile nane, zahter, maydanoz, meyan kökü, sumak, sarımsak, biberiye ve adaçayı başta olmak üzere tıbbi aromatik bitki kapsamında yer alan bitkilerin ekimi ve hasadı ile ilgili, sertifika sahibi veya kalfalık, çıraklık ve usta öğreticilik belgesi olan yatırımcıların bu çerçevede hazırlayacakları projelere inşaat işleri yanında; traktör, ilaç ve gübre makinaları, römork ve ekipmanlarına,  KDV ÖTV gibi vergilerden muaf şekilde yüzde 50 oranında hibe desteği sağlanmaktadır.
    Proje sahipleri, halen devam eden ve 22 Mart’ ta sona erecek olan 9. Çağrı döneminde projelerini TKDK Hatay İl Koordinatörlüğüne sunabilecekler, projelerini bu tarihe yetiştiremeyen yatırımcıların bu çağrı döneminden sonra devam edecek olan proje kabul dönemlerinde projelerini verebileceklerdir. Ayrıca yatırımcıların daha ayrıntılı bilgiye, TKDK Hatay il Koordinatörlüğü yardım masasında yüz yüze görüşme ile 4448535 nolu telefon hattından veya www.tkdk.gov.tr internet adresinden de ulaşabileceklerdir.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • E-GAZETEMİZ (GÜNLÜK OLARAK TÜM SAYFALARIMIZI OKUYABİLİRS İNİZ)  - 27 Ocak 2015 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV