27 Ocak 2015 Salı

H H H H H H H H H H H H H H H
M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B
K K K K K K K K K

Hünkar Çayırı'nda Başpehlivanlar Geçidi

Gebze Belediyesi Fatih’in Otağı Tarihi Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’nde 14 boyda toplam 400 pehlivan kıran kırana mücadele edecek. Güreşlerde ayrıca Ali Gürbüz, Recep Kara, Serhat Gökmen ve Şaban Yılmaz gibi ünlü pehlivanlar başpehlivanlık...

23 Mayıs 2013 Perşembe 15:18
Hünkar Çayırı'nda Başpehlivanlar Geçidi
Gebze Belediyesi Fatih’in Otağı Tarihi Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’nde 14 boyda toplam 400 pehlivan kıran kırana mücadele edecek. Güreşlerde ayrıca Ali Gürbüz, Recep Kara, Serhat Gökmen ve Şaban Yılmaz gibi ünlü pehlivanlar başpehlivanlık için güreşecek.

Gebze Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Fatih’in Otağı Tarihi Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri, bu yıl da kıran kırana mücadelelere sahne olacak. Bu yıl 19.’su düzenlenecek olan Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri, güreş tutkunlarını Gebze’de buluşturacak. Türkiye Güreş Federasyonu tarafından şubat ayında alınan karar neticesinde pazar günü saat 10.00’da yapılacak olan Tarihi Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’nde 14 boyda toplam 400 sporcu kıran kırana mücadele edecek.

Edirne Kırkpınar Güreşleri başpehlivanı olan Ali Gürbüz’ün yanı sıra, güreş dünyasının yıldız isimleri olan Recep Kara, Şaban Yılmaz ve geçen yılın başpehlivanı Serhat Gökmen’in mücadele edeceği Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri, Edirne Kırkpınar Güreşleri öncesi yapılan önemli güreş organizasyonları arasında başı çekiyor.

Ata sporu olan yağlı güreşli yaşatmak ve gelecek nesillere sevdirmek için Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’ni düzenlediklerini belirten Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Güreşin inceliklerini anlarsak, güneş altında pırıl pırıl parlayan pehlivanlarımızın yüreğindeki sırrı çözebilirsek, bu müthiş sporun tadına varırsak sırtımız yere gelmez. Kendi tarihimize, kendi kültürümüze, kendi hayatımıza sahip çıkarsak sırtımız yere gelmez. O gün Hünkar Çayırı’nda çok büyük heyecanlar yaşayacağız. Bu heyecanı birlikte yaşamak üzere güreş sporumuza gönül vermiş kıymetli hemşerilerimizi Fatih’in otağına bekliyoruz” şeklindeki sözleriyle Gebzeli hemşerilerini müsabakaları izlemeye davet etti. Yağlı güreş müsabakaları esnasında Gebze Belediyesi Mehteran Bölüğü alanı dolduran konuklara bir konser verecek.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Kırıkhan'ın öncelikli çözülmesi gereken sorunu nedir?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • E-GAZETEMİZ (GÜNLÜK OLARAK TÜM SAYFALARIMIZI OKUYABİLİRS İNİZ)  - 27 Ocak 2015 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner26