01 Mart 2015 Pazar

Reyhanlı'da Suriye Plakalı Otomobilin Altında Bomba Bulundu
H H H H H H H H H H H H H H H
M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B
K K K K K K K K K

“hz.muhammed’in Hayatı” Konulu Bilgi Yarışması Ödül Töreni

Malatya’da, “Hz.Muhammed’in Hayatı “ konulu Bilgi Yarışması ödül töreni düzenlendi.Rahmi Akıncı İlkokulu’nda, Rahmi Akıncı İlkokulu ve Malatya Eğitimciler Derneği’nin (MEDER) ortaklaşa yürüttükleri yarışmanın final ve ödül...

29 Mart 2013 Cuma 11:31
“hz.muhammed’in Hayatı” Konulu Bilgi Yarışması Ödül Töreni
Malatya’da, “Hz.Muhammed’in Hayatı “ konulu Bilgi Yarışması ödül töreni düzenlendi.

Rahmi Akıncı İlkokulu’nda, Rahmi Akıncı İlkokulu ve Malatya Eğitimciler Derneği’nin (MEDER) ortaklaşa yürüttükleri yarışmanın final ve ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ,Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Numan Örnek, Bazı Okul Müdürleri, MEDER Başkanı Uğur Akarsu, Okul Müdürü Rıfat Güven, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut yaptığı konuşmasında, “İslam dininin peygamberi Hz. Muhammed’in Hayatı konulu yarışmada dereceye giren ve katılan tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Ders müfredatımızda var olan din bilgisi ve ahlak dersi konularında işlediği ve hayatımızda kendimize örnek alacağımız bir liderin hayatını onun düsturlarını ve öğretilerini hayatımıza tatbik etmeliyiz. O güzel insanın hayatının konu alınarak yarışma düzenlenmesi oldukça anlamlıdır. Okullarımızda seçmeli ders olarak ortaokulların 5. sınıflarında ve lise 9. sınıflarda okutulmakta birçok öğrencimizde bu dersleri seçmiş ve eğitimini din ve ahlak bilgisi öğretmenleri aracılığıyla öğreniyorlar” ifadelerini kullandı.

Okul Müdürü Rifat Güven ise, “Bu anlamlı yarışmaya 250 öğrenci katıldı. Peygamberimizin hayatını konu alan birer kitap okudular ve elde ettikleri bilgiler ile yarıştılar. Benim için hepsi birincidir. Ancak mutlaka her yarışmanın bir birincisi ve dereceye girenleri olur. Katılan tüm öğrencilerimi kutluyorum velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Birinci olan 3. Sınıf öğrencisi Taha İbrahim Pektaş’a tablet bilgisayarını İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut verdi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Numan Örnek yarışmada 2. olan 4/D sınıfında okuyan İrem Pektaş isimli öğrenciye dijital fotoğraf makinesi, 3. olan 4/E sınıfında okuyan Ahmet Altaş’a Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Hüseyin Sağlam MP4 verdi.

Programa katılan Fırat İlkokulu Müdürü Numan İşcan, Polis Amca İlkokulu Müdürü Ramazan Şahin de dereceye giren öğrenciler ödüllerini verdi. Yarışmanın düzenlenmesinde katkıları bulunan Malatya Eğitimciler Dernek Başkanı Uğur Akarsuya, İl Milli Eğitim Müdürü tarafından plaket verildi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • E-GAZETEMİZ (GÜNLÜK OLARAK TÜM SAYFALARIMIZI OKUYABİLİRS İNİZ)  - 27 Ocak 2015 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner26