02 Mart 2015 Pazartesi

Reyhanlı'da Suriye Plakalı Otomobilin Altında Bomba Bulundu
H H H H H H H H H H H H H H H
M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B
K K K K K K K K K

Kapaklı'da 12’nci Kuyu İçin İlk Sondaj Vuruldu

Tekirdağ’a bağlı Kapaklı Belediyesi tarafından İsmet Paşa Mahallesi’nde başlatılan derin su kuyusu çalışmaları kapsamında ilk sondaj vuruldu.Kapaklı Belediyesi, 12’inci su kuyusunu faaliyete geçirme kapsamında İsmet Paşa Mahallesi’nde...

28 Aralık 2013 Cumartesi 09:40
Kapaklı'da 12’nci Kuyu İçin İlk Sondaj Vuruldu
Tekirdağ’a bağlı Kapaklı Belediyesi tarafından İsmet Paşa Mahallesi’nde başlatılan derin su kuyusu çalışmaları kapsamında ilk sondaj vuruldu.

Kapaklı Belediyesi, 12’inci su kuyusunu faaliyete geçirme kapsamında İsmet Paşa Mahallesi’nde sondaj çalışmalarına başladı. Yerin 350 metre altına inecek olan su kuyusunun 45 gün içinde şebekeye bağlanacağını söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, kuyunun saniyede 25 litre su taşıyacak kapasitede olduğunu ifade etti. Mandalı, "Yeni açılacak su kuyusu ile birlikte, kuyularımız Kapaklı’nın su ihtiyacına fazlasıyla cevap verebilecek kapasiteye ulaşacaktır" dedi.

"400 METRE DERİNLİĞE DE İNEBİLİRİZ"

Yaklaşık maliyeti 217 bin 13 TL olan derin su kuyusu açma işi, 18 Kasım Pazartesi günü 205 bin TL ile Deniz İnşaat firmasına ihale edildi. Kapaklı Belediyesi tarafından hazırlanan proje çerçevesinde sondaj çalışması yapılacağını söyleyen Mandalı, “Burası İsmetpaşa Mahallesi ilköğretim alanıdır. Burada daha önce de su kuyusu açmıştık. Fakat bu mahallemiz sanayi bölgesine çok yakın olduğu için su kuyusunu yenileme ihtiyacı duyduk. İlk etapta 350 metre derinlikte olmasını planladık. Fakat ihtiyaç olması halinde iş artışı ile 400 metre derinliğe de inebiliriz” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat da İsmet Paşa Mahallesi’nde ilk sondajın vurulduğu su kuyusu sondaj çalışmalarını inceleyen Başkan Mandalı’ya eşlik etti. Ortalama bir su kuyusunun ömrünün 10 yıl olduğunu belirten Mandalı, “Bu su kuyumuzdan çıkaracağımız suyu Hıfzısıhha’da analiz ettirdikten sonra arıtarak şehir şebekesine vereceğiz. Kapaklı’da evlerin musluklarından akan suların içilmesinde sağlık açısından herhangi bir sakınca yoktur” dedi.

Kapaklı’nın su sıkıntısı çekmemesi için kendilerini en zor günler için hazırladıklarını kaydeden Mandalı, yeni su kuyusunun hayırlı olmasını temenni etti. Mandalı’nın açıklamalarının ardından ilk sondaj vuruldu ve günün anısına kurban kesildi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • E-GAZETEMİZ (GÜNLÜK OLARAK TÜM SAYFALARIMIZI OKUYABİLİRS İNİZ)  - 27 Ocak 2015 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV