06 Mart 2015 Cuma

GENELKURMAYDAN HASSA'DA YAKALANAN IŞİD MENSUBU AÇIKLAMASI
H H H H H H H H H H H H H H H
M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B
K K K K K K K K K

Bal Satıcıları Hakiki Bal Bulamıyor

Van’da bal ticareti yapan esnaflar, hakiki bal bulma konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirttiler.Van’da bal satışı yapan esnaf Sabri Sırınç, yapay bal konusunda uyarılarda bulunarak, insanların vicdani davranması gerektiğini söyledi....

01 Ekim 2013 Salı 12:08
Bal Satıcıları Hakiki Bal Bulamıyor
Van’da bal ticareti yapan esnaflar, hakiki bal bulma konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirttiler.

Van’da bal satışı yapan esnaf Sabri Sırınç, yapay bal konusunda uyarılarda bulunarak, insanların vicdani davranması gerektiğini söyledi. Sırınç, “İnsanlar ticareti için yalan söylerse biz onu zor ayırırız, bilmeyiz. Yani bu balda şeker var mıdır, yok mudur ancak tahlil sonucuyla çıkabilir. Her balda biz tahlil yaparsak, her peteği tahlil yaparsak altından çıkamayız. Artık bizim güvendiğimiz insanlar var, onlardan alıyoruz. Eskiden zaten bir meslek değildi. Köylerde herkes kendi ihtiyacına göre o balı üretiyordu. Hatta komşularına dağıtıyordu. İlaç olarak kullanılıyordu. Bir hasta olsaydı bal bulup getirip veriyorlardı. Ondan sonra bir sektöre döndü. Arıcılar çıktı. Üretimde biraz sıkıntılar var. Dürüst çalışan arıcı arıyoruz, ama bulamıyoruz. Arıya şeker veriyorlar, fakat arının şekerle bir alakası yok. Yani bitkiden bal yapması lazım. Fazla üretim yapmak için arıya şeker yediriyorlar. Tonlarca bal piyasada var. İnsanlar dürüst olmazsa yaptıkları iş dürüst olmaz, sağlam olmaz. Biz sıkıntı çekiyoruz, sağlam ve güvenilir bal bulma konusunda için sıkıntı çekiyoruz” dedi.

Balın piyasadaki kilogram fiyatlarının 20 ila 70 TL arasında değiştiğini de ifade eden Sırınç, İran’dan getirilip yerli bal diye satılan balların kilogram fiyatının ise 12 TL civarında olduğunu sözlerine ekledi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • E-GAZETEMİZ (GÜNLÜK OLARAK TÜM SAYFALARIMIZI OKUYABİLİRS İNİZ)  - 27 Ocak 2015 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV