04 Mart 2015 Çarşamba

GENELKURMAYDAN HASSA'DA YAKALANAN IŞİD MENSUBU AÇIKLAMASI
H H H H H H H H H H H H H H H
M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B
K K K K K K K K K

Hatay Mkü'de Mezuniyet Sevinci

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) 2012-2013 akademik yılı mezuniyet töreni Tayfur Sökmen Kampüsü'nde gerçekleşti.Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Mustafa Kemal Üniversitesi 2012-2013 akademik yılı diploma töreninde yaptığı konuşmada,...

07 Haziran 2013 Cuma 22:09
Hatay Mkü'de Mezuniyet Sevinci
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) 2012-2013 akademik yılı mezuniyet töreni Tayfur Sökmen Kampüsü'nde gerçekleşti.

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Mustafa Kemal Üniversitesi 2012-2013 akademik yılı diploma töreninde yaptığı konuşmada, çağın gerektirdiği donanıma geniş ufuklu bakış açısına ve belli bir vizyona sahip olmadan üniversiteden ayrılmanın adeta 4-5 yılı boşa geçirmekle eş değer olduğunu ifade eden Lekesiz, öğrencilerin üniversitede bir formasyon aldığını bu formasyonu aldıktan sonra hangi yaparlarsa yapsın ama iyi yapmaları gerektiğini vurguladı.

Üniversitenin en yaşlı mezunu Duran Gencer ise, 60 yaşında okula başladığını, 62 yaşında mezun olmanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirtti. İki yıllık makine bölümünü bitirdiğini belirten Gencer, "70’li yıllarda sağ-sol olaylarından dolayı okuyamamıştım. Öyle bir okuma fırsatı elime geçti bende bunu değerlendirerek müracaatımı yaptım ve kabul edildim. Okumaya başladım ve iki senede de bitirdim. İki yıllık süre zarfında ders konularında hiç zorlanmadım. Derslere çalışınca kendini adapte ederseniz mutlaka başarırsınız. Köy hizmetlerine yaklaşık 20 yıl boyunca içme suyu ve kanalizasyon projeleriyle ilgili çalışmalar yaptım. Ondan sonra makine bölümünü kendime hedef tutarak bu bölüme kaydoldum. İki kızım var büyük kızım güzel sanatlar bölümünü okuyor. Diğer kızımda orta okul son sınıf öğrencisi. Ailem bana büyük destek verdi hocalarıma ve arkadaşlarıma bana destek olduklarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim" diye konuştu.

49 yaşında okumaya başlayan Yüksel Ongün ise, bu yaştan sonra okumanın kendine olan güvenini getirdiğini ifade ederek, “Ben devlet memuruyum derecemi yükseltmek için iki yıllık bilgisayar bölümünde okumaya başladım şimdi mezun oluyorum bu benim için övünç kaynağı” dedi.

Daha sonra öğrencilere diplomaları dağıtıldı. Keplerini atan öğrenciler, sevinçlerini aileleriyle paylaştı. Törene, Törene CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ve diğer yetkililer ile öğretim görevlileri ve veliler katıldı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • E-GAZETEMİZ (GÜNLÜK OLARAK TÜM SAYFALARIMIZI OKUYABİLİRS İNİZ)  - 27 Ocak 2015 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV