Kırıkhan Olay Gazetesi

DÖRT MAHALLE

DÖRT  MAHALLE
SEYFULLAH KAYMAN
SEYFULLAH KAYMAN( kayman@kirikhanolay.com.tr )
22 Şubat 2019 - 8:19

Birinci Mahallede EVETAMA’lar yaşıyormuş.
Evetama’lar ne yapılması gerektiğini bildiklerini düşünürlermiş. Yapma zamanı geldiğinde ise “evet, ama” diye cevap verirlermiş. Cevapları hep yanlış olurmuş. Suçu başkalarına atmakta da ustaymışlar.
İkinci Mahallede YAPICAM’lar yaşarmış. Ne yapacaklarını bilirlermiş. Kendilerini yapacakları şeye adım adım hazırlarlarmış, ama yapacakları sırada şanslarını kaçırdıklarının farkına varırlarmış.
Bu mahallede insanların dizleri dövülmekten yara bere içindeymiş. Yaşamı ertelememek için verdikleri kararı bile ertelerlermiş.
Üçüncü Mahallede yaşayan KEŞKECİ’lerin, hayatı algılama güçleri mükemmelmiş. Neyin yapılması gerektiğini daima en isabetli şekilde bilirlermiş ama, her şey olup bittikten sonra. Keşke’cilerin de başları kanarmış hep, duvarlara vura vura.
Dördüncü Mahallede ise İYİKİYAPTIM’lar otururmuş. Bu mahalle kasabanın en güzel evlerinin olduğu ve yemyeşil bir mahalleymiş.Keşkeci’ler bu mahallede yürüyüşe çıkar, etrafa hayranlıkla bakarlarmış.        Yapıcam’lar bu mahallede yürüyüşe çıkmak ister ama bir türlü fırsat bulamazlarmış.        Evetama’lar ise mahallenin güzelliğini görmek yerine, ağaçların gölgelerinin yeterince geniş olmadığından, güneşin daha erken saatte doğması gerektiğinden şikayet ederlermiş.       
İyikiyaptım mahallesindeki insanların en önemli özellikleri, beyinlerinde mazeret üretme merkezlerinin olmayışıymış!

BİR SÖZ
Senin gülüşünün kısılması,Benim ömrümün kısalmasıdır.                  
( Seyfullah Kayman )
BİR KİTAP:
Düş Ülkelerine Yolculuk ( Jack London ) 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.