Kırıkhan Olay Gazetesi

HASSA TÜNELİNDE YENİ  MÜJDE

HASSA TÜNELİNDE YENİ  MÜJDE
15 Mayıs 2019 - 8:23

Hatay  Milletvekili Doç, Dr. Hüseyin Yayman, bölgeyi yakından ilgilendiren,  ekonomik gelişmeyi  beraberinde getirecek olan  Hassa Tüneli’ndeki projesindeki  çok önemli gelişmeyi  Hatay halkıyla paylaştı. Yayman, bu yıl içerisinde  ilk  kazmanın vurulacağını   açıkladı.

Hatay’ın ihtiyaçları olan her hizmetin gelmesi noktasında    işin takipçisi olan  Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı  Mehmet Cahit Turhan’ı,   milletvekili   Hacı Bayram Türkoğlu ile beraber  ziyaret ettiler.

Bu bölgenin kaderini değiştirecek, binlerce insana iş imkanı getirmesine kesin gözüyle bakılan Hassa Tüneli  konusunu  masaya yatıran  Milletvekilleri  Yayman ve  Türkoğlu bu toplantının  önemli ayrıntılarını  bölge halkıyla paylaştılar.  Milletvekili Yayman Hassa Tüneli projesinin tamamlandığını  ve bu yıl içerisinde ilk kazmanın vurulacağı müjdesini verdi.  Yayman, Hassa Tünelinin yap-işlet-devret modeliyle bu yıl yapımına  başlanacağını vurguladı.

Hassa Tüneli projesindeki bu önemli gelişme, bölge insanında  sevinç yarattı.

 Milletvekili  Hüseyin YAYMAN  daha önceki  açıklamalarında Hassa Tüneli projesini bizim namus ve şeref borcumuzdur  diye niteleme  yapmış,  tünelin yapımını  gerçekleştirmek için gerekirse Ulaştırma Bakanlığı’nın önünde  çadır kurarız. Hassa Tünelini  Ya yapacağız, Ya yapacağız diyerek kararlığını dile getirmişti. Yayman, Hassa Tüneli konusundaki  ısrarlı ve kararlı takipçiliğinin karşılığını alarak vatandaşlarıyla  buluşturdu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange