Kırıkhan Olay Gazetesi

“Hızlı Tren Projesi”ne Kırıkhan Muhtarlar Derneğinden destek geldi

“Hızlı Tren Projesi”ne Kırıkhan Muhtarlar  Derneğinden destek geldi
29 Eylül 2020 - 16:51

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’nın gündeme getirdiği “Hızlı Tren Projesi”ne Kırıkhan Muhtarlar Derneği destek verdi ve bu projenin hayata geçirilmesiyle bölgede büyük bir gelişimin yaşanacağına dikkat çekti.

Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yapımı devam eden Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren Hattına, İslahiye tarafından bağlanmak istediklerini bildirmiş, Hassa ve Kırıkhan üzerinden Hızlı Trenin Antakya’ya ulaşmasının şehrimize ayrı bir renk katacağını ifade etmişti. Milletvekili Kaşıkçı, proje geliştirilmesinin, gerekirse Samandağ’ına kadar gelmesinin önemine vurgu yaptı.

Kırıkhan Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Durgun “ Hatay Milletvekilimiz Lütfi Kaşıkçı’nın gündeme getirdiği hızlı tren projesine desteğimiz sonuna kadar sürecektir. Çünkü bu proje Hatay için hayati bir önem taşımaktadır. Hızlı tren projesi ile Hatay’da büyük bir gelişim ve ulaşım rahatlığı yaşanacaktır. Her alanda ekonomik bir gelişim görülecektir. Hatay’ın kalkınmasına büyük katkı sağlayacaktır. “dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.