Kırıkhan Olay Gazetesi

NEDEN   DİYETİSYENE  GİDİLMELİ       

NEDEN   DİYETİSYENE  GİDİLMELİ       
Emine Hayrünnisa Çapık
Emine Hayrünnisa Çapık( emine@kirikhanolay.com.tr )
19 Kasım 2020 - 17:26

Beslenmeyi çok seven çok önemseyen bir toplum olarak biliyoruz ki aslında sağlıklı olabilmenin çözümü sağlıklı beslenebilmekten geçiyor. Peki dillerde hep dolasan bu sağlıklı beslenme yöntemleri için dört yıllık bir eğitim alan uzman kişiler varken neden hala televizyon bilgisine yönelip ya da bir mucize besinler yaklaşımıyla çözüm arıyorsunuz?

Beslenme sağlık basamaklarının temelini yönetir. Diyetisyen ile sadece kilo vermek için değil; kilo alabilmek, daha iyi hissedebilmek, temiz beslenebilmek, hastalıklarınızı beslenme ile yönetebilmek, çocuk hastalıklarında beslenme tedavisi için bilgi almak, sağlıklı menüler planlayabilmek için yardım alabilirsiniz.

Sağlıklı beslenmek aslında her bir bireyin vücuduna iyi geldiğini düşündüğü besinleri belirli ölçülerde ve bazı saat dilimlerine dikkat edilerek alındığında kişiye mutluluk verecek ve hastalıklardan koruyacaktır. Dört yapraklı yonca kuralını hepimiz biliyoruz peki ne kadar uygulayabiliyoruz? Spora gidebiliyorsak sonrasında veya öncesinde nasıl beslenmeliyiz veya spor yapmadan nasıl sağlıklı kilo verilebilirsiniz? Gebe kalmak için doğru besinler neler, gebe isek ne kadar enerji almalıyız? Stres durumu yaşıyorsak hangi besinler mutluluk verir veya ödemi ne yersek azaltır ya da aslında gerçekten besinler ödem yapar mı? Tüm bu soruları ancak gerçek uzmanlarından, eğitimini alan kişilerden öğrenerek doğru bilgiye ulaşırsınız. Biz diyetisyenler sizler için yaşam şeklinize, vücut yapınıza en uygun beslenme planını oluşturup sağlıklı bir yaşam sürdürmeniz için varız.

Beslenmenin yanında hastalıklarla tedavi için sadece ilaç alımı değil beslenme planı da yapılmalıdır eksik ilerleyen tedavi ile gerçek anlamda iyileşmiş değil ancak hastalığı ertelemiş olursunuz. Buna kanıt olarak antibiyotik kullanım oranımız Dünya genelinde ilk 3 de olan bir ülke olmasına rağmen maalesef antioksidan besinleri tüketim oranımız oldukça düşük. Tedaviye ek olarak besinlerden destek alınabilmeli ve doğru tedavi eksiksiz yapılabilmelidir. Ülkemizde doğal yöntemlerle yetişen gıdalardan yararlanmadan ilaca sarılmak yerine gerçekten size ne iyi gelir bir kez daha düşünün. Hastalığınızın kaynağına yönelin ve çözümü onu düzelterek bulun.

Doğal olana yönelirsek avuç avuç besin desteğine, saatlerce spor yapmaya, ilaçlara daha az ihtiyaç duyacaksınız emin olun. Tıbbın babası olan Hipokrat‘ın :’Besinler ilacınız ilacınız besinler olsun’ sözleriyle aslında gerçek tıbbın beslenme ile bir bütün olduğunu belirterek yazıma son verip, sağlıklı günler diliyorum.

NİSA DİYET MERKEZİ/KIRIKHAN

DYT. EMİNE HAYRUNNİSA ÇAPIK

Randevu ve iletişim için:0530 133 11 94

Online yardım ıntagram adresi: diyetimsaglik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.