Kırıkhan Olay Gazetesi

YAYMAN İLETTİ BAKAN ÇİFTÇİYE MÜJDEYİ VERDİ      

YAYMAN İLETTİ BAKAN ÇİFTÇİYE MÜJDEYİ VERDİ      
16 Ekim 2020 - 15:56

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın çağrısına olumlu cevap verdi ve  kütlü pamuk primini yükseltildiğini açıkladı.

Bir süre önce Hatay Milletvekili  Hüseyin Yayman, düzenlenen pamuk hasadında yaptığı konuşmada Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli’ye seslenerek çiftçilerin  beklentilerini dile getirmişti.

Pamuk ekili alandan dile getirdiği  sorunları Milletvekili Yayman, Ankara’ya   döndüğünde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye  bizzat iletti.

Çiftçilerin  yaşadığı sıkıntılara karşı duyarlı  davranan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kütlü pamuk primini % 37,5 oranında yükselerek kilo başına 1,1 liraya  çıkarıldı.  Pamuk üreticilerine mazot ve gübre desteğiyle  kilogram başına 1,23 lira destek ödenecek.

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada “ Çiftçilerimizin  yaşadığı sorunları dile getirdiğimiz başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan  olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli,  kütlü pamuk  priminin yükselmesini sağladılar. Çiftçilerimiz adına Cumhurbaşkanımız ve Bakanımıza   çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli mahsuller diliyoruz.”dedi.

Kırıkhan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çelik ise yaptığı açıklamada “ Sayın Milletvekilimiz Hüseyin  Yayman’a pamuk hasadının gerçekleştiği ortamda çiftçilerin beklentilerini  ve yaşadığı sıkıntıları dile getirmiştik. Milletvekilimiz, Bakan Pakdemir’liye konuyu ileterek  desteğin yükseltilmesini sağlamıştır. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ile Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’a  çiftçilerimize sahip çıkmaları nedeniyle  teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun”dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.