Kırıkhan Olay Gazetesi

YETİM ve YOKSULLARI SEVİNDİRDİLER

YETİM ve YOKSULLARI SEVİNDİRDİLER
22 Mayıs 2019 - 8:44

     Kırıkhan Belediyesi ve ilçemizin  önde gelen  yardım derneklerinden Umut Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin birlikte  organize ettiği iftar organizasyonunda,  yetim ve yoksul aileleri doyasıya eğlendiler.

   Her yıl Umut Eli derneği tarafından organize edilip uygulanan iftar organizasyonu bu yıl Kırıkhan Belediyesi ile birlikte organize edildi. Arınma, hatırlama, paylaşma, birlikte olma, kazanma ve anma ayı olan mübarek Ramazan ayında  yine yetim ve yoksullar unutulmadı.

          Dünya yetim günü münasebetiyle  Kırıkhan Belediyesinin  sosyal tesisinde Hacivat Karagöz, tahta bacak adam, illüzyon gösterisi, semazen gösterisi, çocuklara Pamuk şeker dağıtımı ve soru cevap yarışması sonucu verilen hediyeler ile çocuklarınız muhteşem bir gece geçirdi. Okunan ilahi ve ezgiler ile geleneklerimiz yaşatılarak  çocuklarımızın bir günlük de olsa mağduriyetleri unutulmaya çalışıldı.

       Kırıkhan Belediye başkanı Ayhan Yavuz  ve UMUTELİ  dernek başkanı Nizamettin İnce, çocuklar ile kucaklaşarak   gönüllerini okşadılar.

          Yetim çocuklarına  unutulmaz gece  yaşatan  Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve Umuteli Derneğine  katılımcılar teşekkür ve dua ettiler.  

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange