Belen Kaymakamlığı Ortaklığında Erasmus+ KA227 “restART for ART” Projesi4. Faaliyeti İspanya’da Gerçekleştirildi « Kırıkhan Olay Gazetesi-Hatay'da Hızlı doğru tarafsız haberciliğin merkezi

16 Mayıs 2022 - 22:15

Belen Kaymakamlığı Ortaklığında Erasmus+ KA227 “restART for ART” Projesi4. Faaliyeti İspanya’da Gerçekleştirildi

Belen Kaymakamlığı Ortaklığında Erasmus+ KA227 “restART for  ART” Projesi4. Faaliyeti İspanya’da Gerçekleştirildi
Son Güncelleme :

08 Nisan 2022 - 12:51

Belen Kaymakamlığı ortak lığında, Avrupa Birliği tarafın dan finanse edilen, İspanya ’dan Academia Postal 3 Vigo ev sahipliğinde, Letonya’dan “Creative Minds for Culture”, Romanya’dan Asociaţia Centrul Pentru Dezvoltarea Instrumentelor Structurale (CP DIS) iş birliğinde 23-31 Mart 2022 tarihleri arasında İspanya’nın Vigo şehrinde, Hatay’ dan 6 müzik öğretmenimizin katılımda ve toplamda 4 ülkeden müzikle ilgilenen 24 kişinin katılımıyla, katılımcı ülkelerin ezgi ve melodilerini uyum içinde kullanılarak, şarkı yazıp besteleme faaliyetlerinde bulundukları “Erasmus+ KA227 Yetişkinler için Stratejik Ortaklıklar restART for Art projesinin 4.Öğrenme-Öğretme-Eğitim Faaliyeti ger çekleştirildi.

Proje Koordinatörü Yeliz Sevim Kültürler arası farklılıkla rı keşfetme, farkındalıkları artırma ve saygının geliştirilmesi amacıyla katılımcı ülkelerin kültür ve geleneklerinin tanıtıldığı, Türk enstrümanları ve yöresel danslarının gösterildiği, kültürel lezzetlerin sunulduğu, kültür gecelerinin düzenlendiğini,Proje kapsamında; İspanya’nın Vigo şehrinde tüm müzik severlerin davetli olduğu final gösterisi gerçekleştirildi. Yapılan gösteride bir hafta boyunca katılımcıların besteledikleri eserler ile her ülkenin kendi bölgesine ait eserlerin sunulduğunu, gösteri eş zamanlı olarak canlı-online yayınlanarak Türkiye,İspanya,Letonya ve Romanya’dan müzik severlerle buluştuğunu belirtti.

Proje sonunda katılımcılar bütün Avrupa ülkelerinde geçerliliği olan ve bir yaygın eği tim belgesi olan Europass sertifikalarını alarak ülkeleri ne döndüler. Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın; Erasmus+ projelerinin önemini vurgulayarak, müzik ve kültür temalı bu pro jenin özellikle müzik öğretmenlerimiz için büyük bir fırsat olduğunu, ayrıca sosyal, kültürel ve dil öğrenimi açısından kendilerini geliştirme imkânı bulduklarını belirtip, ülkemizi ve Kaymakamlığımı zı en iyi şekilde temsil eden öğretmenlerimize, ev sahipliğini üstlenen İspanya’dan Victor Vidueira’ya ve proje ortaklarına teşekkür etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

altmöbelentsorgung

Çocuk Şarkıları