Kırıkhan Olay Gazetesi

KIRIKHAN, ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 104. YILDÖNÜMÜNDE CUMHUR İTTİFAKI SKM’YE AKIN ETTİ

KIRIKHAN, ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 104. YILDÖNÜMÜNDE CUMHUR İTTİFAKI SKM’YE AKIN ETTİ
19 Mart 2019 - 13:22

AYHAN YAVUZ; “ CUMHUR İTTİFAKI BU MEMLEKETİN BEKA SORUNU VAR DİYE KURULDU.!”

Kırıkhan Cumhur İttifakı tarafından, Çanakkale Zaferinin 104. Anma yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma programına Kırıkhan halkı meydanları hınca hınç doldurdu.

15 Temmuz meydanında düzenlenen programa Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Ak parti İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik, MHP İl Başkanı Murat Adal, Gençlik Kolları Başkanı Osman Mutlu, Cumhur İttifakı meclis üyesi adayları, yönetim kurulu üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.

Program Yasin-i Şerifin okunup bütün Şehitlerimiz için indirilen hatim duası ile başladı. Daha sonra Cumhur İttifakı Belediye Meclis üyesi Ahmet Terzioğlu Çanakkale ile ilgili şiir okudu.

Tarihi meydanda tarihi konuşma yapan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz şunları söyledi; “ Bugün Ecdadımın Dünyaya tarih yazdığı, Askerimin Afrin’de tarih yazdığı günlerden biri.

104 Yıl önce bugün biz bu toprakları Vatan yapalım diye tam 258 Bin Şehidimizin gözünü kırpmadan Şehit düştü. Hepsinin ruhları Şad olsun.

Bakara Suresinin 154. Ayetini, “Allah yolunda öldürülenler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz.” Okuyan Başkan Yavuz sözlerine şöyle devam etti.

Bildiğimiz Çanakkale’ de 3 tane Kırıkhan’lı Şehidimiz var. Bunu nerden biliyorum? Bundan 15 gün önce Çanakkale müzesini Kırıkhan’a getirdik. Oradan gördüm. Mermilerin havada nasıl birbirine girdiğini?, Nasıl 1 metre kare alana 6000 merminin düştüğünü gördüm. Orası bir cehennemdi. Ama düşmana cehennemdi. Ama benim yiğidime, benim Askerime gül bahçesiydi.

Eğer o tarihin derinliklerinde bu yüce Millet 16 tane Devlet kurmuşsa bu genlerindendir. Tarihe bir bakın Türkün Devletsiz kaldığı bir tek gün yoktur. Niye biliyor musunuz? Benim ecdadım, benim Milletim iki şeye inanır. Ya Şehit olurum, ya Gazi der. Buradan 70 düvele meydan okuyoruz. Gelin topunuza meydan okuyoruz.

Bu memleket üzerinde hesap yapanlar bilsinler ki, 7 ‘den 70’ e, son neferim Şehit olmadan, değil senin Amerika değil senin İsrail 70 düvel bir olsanız hiçbir şey yapamazsınız.

Çanakkale diyoruz değil mi? Çanakkale. Bu memleket Afrin’ de Çanakkale’yi yaşadı. Akın akın insanlar geliyordu Kırıkhan’a, günlük binlerce insan geliyordu, Türkiye’nin dört bir yanından.

Size hiç unutmadığım bir şey anlatayım. Bir gün sabahın erken saatleri, Beyazıd-i Bistami Hz.’lerin de gelen misafirlerimizi ağırlıyoruz, hava yağmurlu. Bir taksi durdu, içinden zayıf, yaşlı, kafasında kasketi olan bir emmim çıktı, telaşlı. Arkadaşlarıma dedim ki, emmim nerden gelmiş. İndik yanına hoş geldin dedik.  Dedi ki evlat ben Gümüşhane’den geldim, Askerime ekmek getirdim. Gümüşhane’den kalkmış sırtına bir çuval ekmek almış Çanakkale’ye yürüyor.

Bu memlekete kimsenin yan gözle bakmaya gücü yetmeyecek.

Bakın bu memleket üzerinde Beka sorunu var diyoruz. Ben burada Ülke siyaseti yapmıyorum. Ben Kırıkhan Belediye Başkanlığı için konuşmuyorum.

Yüreğinde Vatan, Bayrak sevgisi olan yüreğinde Ezan aşkı olan benim Çanakkale ruhu taşıyan kardeşim 31 Mart’ta gereğini yapacak. Ben buna inanıyorum. Allah’ın (c.c.) izniyle Kırıkhan gereğini hem ilçe de hem Büyükşehirde.

Cumhur İttifakı boşuna kurulmadı, keyif için kurulmadı, 3 – 5 belediye için kurulmadı. Cumhur İttifakı bu memleketin Beka sorunu var diye kuruldu. Ezan, Bayrak, Vatan aşkı olanların birleştiği dava oldu.

Şehitlerim merak etmeyin. O Şehitler tepesinde bu memleketin ne zaman ihtiyacı olduysa, onlar sizlerle beraberler. Bu davada da bizlerle beraberler. Niye bizlerle beraberler? Çünkü hak yoldayız, çünkü doğru yoldayız. Biz bu memleketin İstikbali ve geleceği için buradayız.

Bu meydanlar dolup taşacak. Bugünde, yarında, 31’in de de, 31’inden sonraki günlerde de, tek yumruk hedefe doğru yürüyeceğiz.

15 Temmuz’da bu meydanlar doluydu. Bu Millet 15 Temmuz’da hainlere geçit vermedi, bundan sonra da vermeyecek Allah’ın (c.c) izniyle.

Afrin’in altında hesap, kitap yapıp ta bekleyen İsrail’le Amerika. Tatbikat yapanlar. Bugün Türkiye’deki içerde ki işbirlikçileriyle beraber hepsini ayın 31’in de gömeceğiz İnşallah. Bunların hepsini ayın 31’inde devireceğiz İnşallah.

Allah (c.c) bu Millete güç versin, bu Devlete kuvvet versin. Rabbim bu memleket üzerinde oynanan oyunları kaldırsın.

Allah’ın (c.c) izniyle biz bizim üzerimize düşen ne varsa hep beraber yapacağız. Bundan sonra da hep beraber yapacağız.

31’ine kadar kapı kapı gireceğiz, kapı kapı dolaşıp eşimizden, dostumuzdan bu Memleketin geleceği için oy isteyeceğiz.

31 Mart’ta o güzel insan, Bilge lider Dr. Devlet Bahçeli beye, Dünya Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan beye ne diyeceğiz? Kırıkhan emir ve görüşlerinize hazırdır. Geçeceğiz Hatay’a, Devlet beye ve Recep Tayyip Erdoğan beye, “Cumhur İttifakının Büyükşehir Belediyesi emir ve görüşlerinize hazırdır diyeceğiz.

Bizi eksik bırakmayın. Sen yoksan biz bir eksiğiz.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.