Kırıkhan Olay Gazetesi

Kırıkhan’da Ulu Önder Atatürk Saygıyla Anıldı

Kırıkhan’da Ulu Önder Atatürk Saygıyla Anıldı
11 Kasım 2019 - 8:19

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında tüm yurtta olduğu gibi Kırıkhan’da da düzenlenen törenlerle anıldı.

Cumhuriyet Alanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan ilk tören de Atatürk’ün ölüm saati olan saat 09.05’de sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu ve göndere çekilen bayrak yarıya indirildi.

Törene Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı P.Bnb. Hakan Çınar, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Askeri ve Mülki Erkan, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Siyasi PartilerinTemsilcileri, Gaziler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinliğinin 2.ci bölümü ise Hurşit Uzel İHO’da gerçekleş tirildi. Buradaki program Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarıyla, şehit ve gazilerimizin anısına 2 dakikalık Saygı Duruşu yapılması ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasından sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu. Buradaki etkinlik öğrenciler tarafından çeşitli gösterilerin yapılmasıyla sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange