Kırıkhan Olay Gazetesi

AMANOS TÜNELİ PROJESİ YIL SONUNDA TAMAMLANACAK      

AMANOS TÜNELİ PROJESİ YIL SONUNDA TAMAMLANACAK      
27 Ağustos 2020 - 10:51

Karayolları 5. Bölge Müdürü  Mehmet Fidan,  Amanos tünel projesinde çok büyük ilerleme kaydedildiğini ve yıl sonunda  tamamlanacağını  belirtti.

Hatay Milletvekili  Hüseyin Yayman’ın daveti üzerine  Hatay’a gelen Karayolları 5. Bölge Müdürü  Mehmet Fidan, bölgede  merakla beklenen Amanos Tüneli  konusunda son gelişmeleri paylaştı.

Mehmet Fidan, Hassa tüneli konusunda büyük bir ilerleme  sağlandığına dikkat çekti. Fidan, Bakanlık ve Karayolları Genel Müdürlüğünün konu üzerinde  büyük hassasiyetle   durduğunu vurguladı.   Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Fidan konu hakkında şunları  söyledi “ Proje anlamında belli bir noktaya gelindi. Proje bu yıl içinde  tamamlanacak ve 2021 yılında ihaleye çıkarılması planlanıyor. Hassa tüneli 30 km.den oluşmaktadır. 17 km.lik   bölümde 4 tünel çalışması olacaktır.  Ayrıca  tünel yolunda 2 viyadük çalışması yapılacak. Büyük bir proje olan Hassa Tünel çalışmasının en az 4 yıl sürmesi  bekleniliyor. “dedi.

Karayolları 5. Bölge Müdürü  Mehmet Fidan, Hassa tüneli konusunda  Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın   büyük özen gösterdiğini ve her gelişmeyi  yakından takip edip ilgilendiğini belirtip, katkılarından dolayı teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.