Kırıkhan Olay Gazetesi

AVRUPA  ŞAMPİYONU  KARATECİLERE GÖRKEMLİ KARŞILAMA     

AVRUPA  ŞAMPİYONU  KARATECİLERE GÖRKEMLİ KARŞILAMA     
23 Şubat 2020 - 22:17

Antalya’da  gerçekleştirilen  ASHİHARA AVRUPA Şampiyonasında 3 Avrupa şampiyonluğu, 1 Avrupa  2.ciliği, 2 Avrupa 3.lüğü kazanan Kırıkhan Belediyespor  Karate  takımı  Hatay’ı salladı. Şampiyonlar yarın  Kırıkhan’da görkemli bir törenle karşılanacaklar.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un geleceğe yönelik en büyük yatırımlarından birisi olan Spor okulları içerisinde yer alan  Kırıkhan Belediyespor Karate takımı, Türkiye tarihine adını altın harflarle yazdırdı. ASHİHARA  Avrupa Şampiyonasında şampiyon alan  Ali Çeltik, Ahmet Gündüz ve Anna Çelik Hatay ve Kırıkhan’ın  yüz akı oldular. Anna Çelik bir diğer kategoride Avrupa  İkincisi olurken, Hüsnü Nabban ve Ali Tatür Ümitler ise Avrupa 3.cüsü olarak tarihe adını yazdırdılar.

Hatay ve Kırıkhan’ın adını  bir Avrupa şampiyonasına  Altın harflerle yazdırmayı başaran  Kırıkhan Belediyespor  Karate takımı yarın  ilçeye dönecek.

Spora ve sporcuya her daim  önem veren  ve bu başarının  mimarı olan Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz,   Avrupa şampiyonu  sporcuları görkemli bir şekilde karşılayacaklarını söyledi.

Elde edilen başarının büyüklüğüne dikkat çeken  Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz “ Başta Karate takım antrenörümüz Ali Çeltik olmak üzere tüm sporcu arkadaşlarımı, ayrıca  bu konuda emeği geçen  yönetici arkadaşlarımı ilçem adına tebrik ediyorum. Bizleri mahçup etmediler ve  KIRIKHAN’IN adını  altın harflerle   Avrupa şampiyonasına yazdırdılar. Hatay tarihinde ilk kez böylesine bir başarıyı Kırıkhan’ın takımının kazanması ayrı bir mutluluk kaynağımız olmuştur.  Spora ve  sporcuya   verdiğimiz destekler devam edecektir. Gençlere yönelik açtığımız  kursların  ilçeye  başarı olarak dönmesini taktirle karşılıyorum. Tüm sporcularımızı kutluyor, başarılarımızın devamını diliyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.