Kırıkhan Olay Gazetesi

AYHAN YAVUZ HİZMETLERİYLE  LÜTFÜ SAVAŞ’A FARK ATTI

AYHAN YAVUZ HİZMETLERİYLE  LÜTFÜ SAVAŞ’A FARK ATTI
22 Mart 2019 - 9:06

5 yıllık  hizmet  süreci değerlendirildiğinde   Kırıkhan  Belediye Başkanı Ayhan  Yavuz hizmet noktasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a  büyük fark attı.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 2014-2019  yılları arasında, Kırıkhan’ın hayali olan Doğalgazı getirmesi   ilçeye ve vatandaşa yapılacak en büyük  hizmet olarak görülüyor. Yavuz, bir çok belediyenin  bünyesinde olmayan asfalt  ve  kilit taşı  şantiyesini Belediyesine kazandırdı. Yavuz döneminde, 300 bin ton asfalt üretimi yapılarak 1.5 milyon m2 yas asfaltlandı. Kurulan kilit taşı  fabrikasında  üretilen   kilit taşlarıyla 5 yılda 1 milyon m2  yol   kilit taşıyla döşendi.

Yavuz, Kırıkhan’a içerisinde 3 adet  sinema salonu, eğlence merkezi, toplantı ve kafeterya salonu  bulunan Sosyal   Tesisi kazandırdı. Yavuz, Kırıkhan genelinde 14 sosyal tesisi hizmete geçirdi. Kanal sokak çalışmasıyla  çay yatağı çevresi  halkın dinlenebileceği, yürüyebileceği bir alan haline geldi.

Çocuklar  için Mesire alanında  Çocuk köyü oluşturdu.  Bunun dışında  Osmanlı’nın yaşatılması  ve gelecek nesillere aktarılabilmesi  için o günkü giysi, Pazar ve kültürünü oluşturan Osmanlı köyü projesini halkla buluşturdu.

Kırıkhan’da çocuk ve aileler için 24   parkı  hizmete geçirdi.

Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz şehitleri abidesi oluşturuldu. Atatürk Anıtı   Kırıkhan’a yakışır duruma getirildi, A. Türkeş Bulvarına  kahraman Türk Mehmetçiğinin  anıtı  yerleştirildi.

2014 yılında  47 olan araç parkurunu aldığı 68 araçla 115’e yükseltti.

Kırıkhan Belediyesi hizmet binasını 1 kat  yükseltti, dış kaplama ve iç dizayn ile   Kırıkhan’a yakışır duruma getirdi.

Kırıkhan’a 4 mahalleye semt sahası  kazandırdı.

Kırıkhan’ın geleceğine  yönelik en büyük hizmeti  kurduğu Gençlik Spor Kulübü oldu. 11 branşta 3000’e yakın   çocuğumuz, gencimiz   boş vakitlerini spor yaparak geçiriyor.

Kırıkhan’ın 50 yıllık sorunu olan  çöp sorununu  ortadan kaldırdı.

Kırıkhan’daki çocuk ve gençler için yüzme havuzunu  ilçeye kazandırdı.

Hurdacılar sitesini faaliyete geçirerek, çevre kirliliğini şehir merkezinden kaldırdı.

Kırıkhan’a Kapalı Spor Salonu kazandırdı.

50 kişilik  Nikah salonunu halkın hizmetine sundu.

Araç  muayene istasyonunun açılmasını  sağlayarak sürücülerin  çilesine son verdi.

Yeni Sanayi sitesinde 80 işyeri  yapımını sağlayıp, esnaflara dağıttı.

Kurulan   serada üretilen  yılda 1,5  milyon fide  ilçeye güzellik kazandırdı.

Kırıkhan Belediyesine  ait arsayı tahsis ederek, Kırıkhan’a fakülte  binasının yapılmasını sağladı. Fakültenin ilçede açılma yolu açıldı.

Fatih mahallesinde tapu sorunu olan insanların tapularını verdi.

Kanser tarama merkezinin açılmasını sağladı. Gezici Sağlık Merkezi oluşturdu.

Kırıkhan’da sosyal yaşamı farklı bir noktaya taşıyacak Kültür Han’ın ilçeye yapılmasını sağladı.

3,5 dönüm alan üzerine 3 katlı yapılacak  Kapalı Semt Pazarı için kamulaştırmayı tamamladı, Projeyi bitirdi. Bu yıl içerisinde başlanıp, bitirilmesi amaçlanıyor.

Kırıkhan’ın çehresini  değiştirecek altı 300 araç, üstü yeşil alan ve hükümet konağı olan  Şehir Meydanı konusunda proje hazır. Yeni dönemde kazma vurulacak.

Kırıkhan’da sosyal aktivitenin gelişmesi  için  Off Road yarışı,  Yamaç Paraşüdü, Uçurtma Şenliği gibi etkinlikler düzenlendi.

Yaşlı ve mağdurlar  için evde hizmet  birimi oluşturuldu. 1000’e yakın  vatandaşın  ev temizliği ve kişisel bakımları  yapılmaktadır.

Buna karşın,  Hatay Büyükşehir Belediye  Başkanı Lütfü Savaş’ın kazandırdığı  2 önemli hizmet var. Birisi, Su Arıtma Ünitesi diğeri ise Tır garajı.

Lütfü Savaş döneminde,  mahallelerin mezarlık düzenlemeleri, yol çalışmaları ağırlık kazandı. İçme suyu sıkıntısına çözüm getiremedi.

Kırıkhan Belediyesinin kanal sokak çalışmasına karşılık yaptığı  çay yatağı  yolunda sınıfta kaldı.  2014 seçimleri öncesinde söz verdiği  yol düzenlemesini tam 4 yılı aşkın süre sonra gerçekleştirdi.

2019 seçimleri  2-3 ay kala İnönü Bulvarında kaldırım ve yol asfaltlaması yaptı.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Hatay’ın Büyükşehir  statüsüne  dönüşmesi ardından hizmet alanı 16 mahalleden 73 mahalleye çıkmasına, İller Bankası İstihkakının yüzde 40’nın Büyükşehir Belediyesine  aktarılmasına karşın   Kırıkhan’a sayısız hizmet getirdi ve  Büyükşehir Belediyesine hizmet noktasında fark attı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.