Kırıkhan Olay Gazetesi

Başkan Savaş,  Kırıkhan’ı hizmette hatırlamaya başladı

Başkan Savaş,  Kırıkhan’ı hizmette hatırlamaya başladı
25 Şubat 2019 - 11:01

Seçildiği günden bu yana Kırıkhan’a yeterince hizmet  getiremeyen  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, seçim zamanı hizmete başladı.

5 yılda şehir merkezinde  görünmeyen  Hatay Büyükşehir  Belediyesi hizmet noktasında Kırıkhan’da zayıf not aldı. Ancak seçimlere kısa süre kala , HBB  Başkanı Lütfü Savaş Kırıkhan’dan çıkmaz oldu ve hizmete hız kazandırdı.

Kırıkhan şehir merkezinde ilk kez  İnönü Bulvarında kaldırım çalışması ve asfaltlama yapan  Hatay Büyükşehir Belediyesi,  1 yılı aşkın  süredir   defalarca gazetemizde haber yapıp uyarmamıza karşın geçtiğimiz ay içinde Kurtlusoğuksu- Kırıkhan arasına kaldırım çalışması başlattı.

2014 seçimleri  öncesinde  Kırıkhan’da kanal boyunda   gezi yolu yapacağı   sözünü  4,5 yıl sonra gerçekleştiren HBB,  bir üst kesimde Kırıkhan Belediyesinin yaptığı çalışmanın  gölgesinde kaldı. Sanayi Köprü ile  Faide Atakaş köprüleri arasında  yapımı gerçekleştirilen  gezi yol,  görsellikten ve güzellikten sıfır puan aldı.

Kırıkhan’da trafik sorunu nedeniyle ambulans yolu çok önem arz ederken,  HBB açılması planlanan  ambulans yolu konusunda   hiçbir adım atmadı. Hatay Büyükşehir Belediyesi,  yeni hastane  önündeki  yol ayrımına da bir türlü çözüm getirici çalışma yapmadı. Çok yönlü bir kavşak olmasına karşın  burada herhangi bir çalışma yapılmaması nedeniyle  sık sık kazalar yaşanıyor.

HBB, yine Kırıkhan’da yazın içme suyu   sıkıntısı yaşanmasına karşın etkin bir tedbir alamadı ve  sorunu çözemedi. Kırıkhan’ın  içme suyunun büyük bölümünün karşılandığı  Mazmanlı bölgesinde 2 adet su dinamosu  çalıştırılmadığı için  merkezde  içme su sıkıntısı boyutu arttı. Yine,  Mazmanlı bölgesinde sık sık yaşanan elektrik kesintileri  nedeniyle   Kırıkhan içme su kesintilerine maruz kaldı.  Su dinamolarının bulunduğu bölgeye kurulacak jeneratör ile Kırıkhan’ın  içme su sıkıntısı ortadan kaldırılacakken, Hatay  Büyükşehir Belediyesi uyarıcı haberimize  rağmen bu sorunu çözme noktasında  bir çalışma yapmadı. Yine, söz verilmesine karşın Delibekirli bölgesinden  gelen içme su hattı boruları   değiştirilmedi.  Kanserojen etkisi bilinen asbestli  su borularıyla halen Kırıkhan halkına içme su  içirten Lütfü Savaş, Kırıkhan’ı bu noktada kendi kaderiyle başbaşa bıraktı.

Kurtlusoğuksu  mahallesine giriş bölümüne defalarca haber yaptıktan sonra döner kavşak    yapan HBB, burada yaşanan  trafik kaza sayısının azalmasını sağladı. Bu konuda yaptığımız  uyarı haberine Lütfü Savaş yandaşları ilk zamanlar tepki göstermesine karşın, bu noktadaki haklılığımız ileriki günlerde ortaya çıktı.

Hatay’ın bir çok bölgesine hizmet yağdıran  Lütfü Savaş, Kırıkhan’ı es geçti. Daha önce  köy olan ilçeye bağlı mahallelerde  yol, mezarlık gibi  çalışması  yapan  Lütfü Savaş’ın  Kırıkhan’a  en büyük hizmeti  Tır garajı oldu. Savaş’ın elle tutulur   ikinci hizmeti atıksu arıtma tesisi  oldu.

Kırıkhan’ın acil sorunları  konusunda hiçbir icraat göstermeyen Lütfü Savaş, son günlerde asfalt  çalışmalarıyla dikkat çekmeye çalışıyor ve  Kırıkhan’ın sorunlarını çözüyor imajı yaratmaya çalışıyor.

Kırıkhan halkı ise  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a  bugüne kadar nerdeydin başkan  diye soruyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange