BAŞKAN YAVUZ “ GAZETECİLER  BİR ŞEHRİN GELİŞİMİNE DOĞRUDAN KATKI SAĞLIYOR” « Kırıkhan Olay Gazetesi

17 Ocak 2021 - 00:56

BAŞKAN YAVUZ “ GAZETECİLER  BİR ŞEHRİN GELİŞİMİNE DOĞRUDAN KATKI SAĞLIYOR”

BAŞKAN YAVUZ “ GAZETECİLER  BİR ŞEHRİN GELİŞİMİNE DOĞRUDAN KATKI SAĞLIYOR”
Son Güncelleme :

11 Ocak 2021 - 16:33

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla  gazetemize nezaket ziyaretinde  bulundu.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ziyaretinde halkı bilgilendirmek gayesiyle gece gündüz çalışan basın mensuplarının çoğu zaman zorlu şartlar altında görev yaptığını söyledi. Toplumların gelişimine doğrudan katkı sağlayan basının birlik ve beraberliğin korunmasına da önemli katkılar koyduğunu ifade eden Başkan Ayhan Yavuz  “Halkımızın doğru ve tarafsız bilgilerle gelişmelerden haberdar edilmesi, bilinçli bir toplumun da vazgeçilmez şartıdır” dedi.

Sosyal medya ve internet haberciliğinde yaşanan hızlı gelişmenin önemine dikkat çeken Başkan Ayhan Yavuz, teknolojinin yakından takip edilmesinin gerekli olduğunu ancak bu mecrada doğru ve tarafsız haberciliğin her zamankinden daha önemli hale geldiğini ifade etti.

Başkan Zolan, şunları belirtti: “Çoğulcu ve katılımcı bir demokrasinin inşasında, düşünce ve vicdan hürriyetinin kurumsallaşmasında basın kuruluşları etkin ve işlevsel bir rol oynamaktadır. Bu vesileyle gece gündüz demeden, halkın haber alma hakkı için fedakarca çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum. Ebediyete intikal eden basın mensuplarını da rahmetle anıyorum.”

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un gazetemize yaptığı ziyarete, Belediye Kültür Daire Başkanı Mehmet Demir’de eşlik etti.