Kırıkhan Olay Gazetesi

BAŞKAN YAVUZ “ İLÇE ESNAFININ HAKLARINI KORUMAYA ÇALIŞIYORUZ”

BAŞKAN YAVUZ “ İLÇE ESNAFININ HAKLARINI KORUMAYA ÇALIŞIYORUZ”
12 Kasım 2019 - 20:47

Kırıkhan’da ilçe yöneticileri ve oda başkanlarının katıldığı istişare toplantısında konuşan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, ilçede çığ gibi büyüyen marketler zincirinin küçük esnafın mağduriyetine neden olduğunu dile getirdi.

Türkiye geneli çalışan marketler zincirinin ilçede son zamanlarda arttığına dikkat çeken Belediye Başkanı Ayhan Yavuz “ Bu tür marketlerin açılmaması için yaptırımlar uygulamaya başladık. Açma ruhsatları fiyatlarını yükselttik, ancak yargıdan döndü. Bu tür marketlerin ilçe genelinde yaygınlaşmasından rahatsızız. Çünkü, köşe de bucakta evine ekmek götürmek için bakkal dükkanı açan tüm insanlarımız teker teker ekmek teknelerini kapatmak zorunda kalıyor. Büyük marketlerle rekabet etme imkanı bulunmuyor. Bu tür marketlerin sayısında bir sınırlama getirilmesi gerekiyor. Bu yönde ileriki zamanlarda bir yasa çıkması çok iyi olur. İnsanlarımızın ekmek teknelerini kapatıp, işsiz kalmalarını istemeyiz.”dedi.

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, ilçe genelinde Suriyeli vatandaşlarca açılan işyerlerinin de kontrole tabi tutulduğunu, açma ruhsatı ve diğer belgeleri bulundurma zorunluluğu taşıttırıldığını söyledi.

Başkan Yavuz “ Ancak vergi konusunda yaşanılan sorunlar nedeniyle Türk esnafları bu esnaflarla rekabet edemez duruma gelmektedir. Bunun çözüme kavuşturulması gerekir.”dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange