Kırıkhan Olay Gazetesi

BAŞKAN YAVUZ; “İŞÇİ KARDEŞLERİMİN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”  

BAŞKAN YAVUZ; “İŞÇİ KARDEŞLERİMİN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”  
30 Nisan 2019 - 10:06

              

           Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 1 Mayıs İşçi Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
1 Mayıs tarihinin Emeğin, emektarın, alın terinin dayanışma ve yardımlaşma günü olduğunu ifade eden Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;
“1 Mayıs İşçi bayramı ülkemizde 2008 yılında “Emek ve Dayanışma Günü”; 2009 yılında ise TBMM’nin tatil olarak kabul ettiği gün olarak tarihe geçmiştir.
1 Mayıs; Toplum olarak bizlerin de önemsediği çok anlamlı bir gündür. Bunun en güzel göstergesi de; atalarımızın, işçiye, henüz alın teri kurumadan hakkını vermeleridir. Bu ruh ve inançla şanlı bir maziyi, devraldık ve aydınlık bir geleceğe doğru yol alıyoruz.
İşçiler, verdikleri büyük emeklerle ulusların ve ülkelerin ekonomilerini ayakta durmasını sağlayan emekçi insanlardır. Emek olmadan hiçbir şey yetişmez.  Üretimin temel unsuru olan insan emeğine herkes tarafından gerektiği değer verilmelidir.
Ülkemizde önceki yıllara oranlı sigortasız işçi çalıştırılmasının önü her yönüyle kesilmiştir.
Özellikle bölgemizde İşçilerin haklarının karşılanması, sorunlarının giderilmesi ve yeni istihdam alanlarının açılması için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bölge Milletvekilimizin, Hatay Valiliğimizin, Ticaret Odası       Başkanımızın ve Belediyemizin de gayretli çabalarıyla Kırıkhan’ımıza kurulacak olan Organize Sanayi ile Kırıkhan’da açılacak olan fabrika ve sanayi işletmeleri sayesinde çok yakın bir zaman içerisinde ilçemizdeki işsizliği de ortadan kaldırmış olacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm işçi kardeşlerimin, barışın ,dayanışmanın, birliğin günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum .  1 Mayısın, ülkemizde ve dünyada anlamına uygun olarak dostlu içinde el ele  kol  kola, kardeşçe, dayanışma ve bayram havası içerisinde kutlanması dileğimle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum “.

Ayhan YAVUZ
Kırıkhan Belediye Başkanı

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange