Belen Kaymakamlığı’nın Ortak Olduğu Erasmus+ “DIGITAL YOUTH” adlı Projenin Kapanış Toplantısı Romanya’da Gerçekleşti « Kırıkhan Olay Gazetesi-Hatay'da Hızlı doğru tarafsız haberciliğin merkezi

23 Şubat 2024 - 00:21

Belen Kaymakamlığı’nın Ortak Olduğu Erasmus+ “DIGITAL YOUTH” adlı Projenin Kapanış Toplantısı Romanya’da Gerçekleşti

Belen Kaymakamlığı’nın Ortak Olduğu Erasmus+ “DIGITAL YOUTH” adlı Projenin Kapanış Toplantısı Romanya’da Gerçekleşti
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2023 - 9:31

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Belen Kaymakamlığı ortaklığında Romanya’dan ASALT- Asociata Sociala a Lucratorilor de Tineret Derneği koordinatörlüğünde Erasmus+ Gençlik Alanında Küçük Ölçekli Ortaklıklar kapsamında “DIGItal youTh” projesinin kapanış toplantısı 20-21 Haziran 2023 tarihleri arasında Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapıldı.

Projeye Belen Kaymakamlığı’nı temsilen Proje Koordinatörü Yeliz SEVİM, İngilizce Öğretmenleri Suham ŞAMLI ve Fatma ÜNAL katıldı.

Proje Koordinatörü Yeliz SEVİM; Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve dijital araçların kullanımına yönelik  olan  projenin 01 Şubat 2022’de başladığını belirterek, proje süresi içerisinde öğretmen ve öğrencilerin teknolojiyi etkili ve verimli biçimde kullanabilmeleri için çalışmalar yapıldığını; ayrıca, Eylül ayında Romanya’da Türkiye’den 6 öğretmen, Romanya’dan 8 gençlik çalışanının katılımıyla 5 günlük eğitim kursu düzenlendiğini, kurs sonrası katılım sağlayan kişilerin kendi bölgelerinde gençlerin dijital araçları öğrenmeleri için eğitimler düzenlediklerini belirtti.

Projenin ve fikri çıktıların tanıtımının yapılacağı çoğaltıcı etkinlikler kapsamında Temmuz ayında Türkiye’de kapanış toplantısının yapılacağı bilgisini de açıkladı.

Gençlerin teknoloji kullanımı alanında ihtiyaçları analiz edilerek oluşturulan “Digital haritalama” adlı rapora ve sınıf içinde öğretmenlerin kullanabileceği uygulamalara  https://digityouth.com web sitesinden ulaşılabilecektir.

Belen Kaymakamı Sayın Mahmut Sami YILMAZ,  “Erasmus+ projelerinin kültürlerarası benzerlik ve farklılıkları keşfetmek, karşılıklı saygı ve hoşgörü bilincini geliştirmek adına, farklı kültüre ait bireylerin birbirini tanımaları, kültürlerarası farkındalıklarını arttırmaları, gelişen dijital ortamı takip ederek kendini geliştirmeleri açısından büyük önem taşımaktadır. Bu eğitimler, ülkemize ve proje ortağı ülkelere de katma değer sağlamaktadır.  Projelerden sorumlu Koordinatörümüz Yeliz SEVİM’e, ev sahibi Cristi FLORESCU’ya, katılımcı öğretmenlerimize ve emeği geçen tüm ekibe teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.