BİREYE UMUT TOPLUMA GÜVEN OLMAYA DEVAM EDİYORLAR « Kırıkhan Olay Gazetesi-Hatay'da Hızlı doğru tarafsız haberciliğin merkezi

24 Şubat 2021 - 19:20

BİREYE UMUT TOPLUMA GÜVEN OLMAYA DEVAM EDİYORLAR

BİREYE UMUT TOPLUMA GÜVEN OLMAYA DEVAM EDİYORLAR
Son Güncelleme :

11 Şubat 2021 - 15:38

Kırıkhan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Kırıkhan Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği sonucu açılan GİRİŞİMCİLİK kursunu tamamlayan 18 kişiye belgeleri dağıtıldı.

Belge dağıtım törenine Cumhuriyet Savcısı Seyit Muhammet BOZKURT, Denetimli Serbestlik Müdürü Hakan HOŞGÖREN, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim AYAZHAN, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa KAZANCI, belge almaya hak kazanan kursiyerler ile kursiyer yakınları katıldı.

Kırıkhan Cumhuriyet Savcısı Seyit Muhammet BOZKURT yaptığı açıklamada; Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce eski hükümlülerin sosyal hayata adaptasyonu, rehabilite edilmeleri, tekrar suç işlemelerinin engellenmesi ve toplumsal barışın sağlanmasına yönelik projelerin hazırlanarak yürütüldüğünü belirtti. Bu kapsamda İşkur Genel Müdürlüğünün eski hükümlü ve engelli vatandaşlara işkurma destek çağrılarına, Kırıkhan Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce işkurma projeleri hazırlandığı, hazırlanan ve kabul edilen 42 projenin uygulanmaya başlandığını, ayrıca 2021 yılı içerisinde yapılacak çağrılara proje hazırlanması hususunda da gerekli çalışmaların yapıldığını, Denetimli Serbestlik Müdürlüklerince hükümlülerin dosyalarının infaz edilmesinin yanında, kişilerin topluma kazandırılmasına ve topluma hizmet etmelerine yönelik de birçok projenin hayata geçirilmesi ile ilgili çalışmaları yürütmekte olduğunu ifade etti.

2021 yılı itibarı ile İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından hayvancılık alanında kendi işini kurma projelerinde proje sahibinin Girişimcilik Kursu belgesinin yanında Sürü Yöntemi Belgesine de sahip olması şartı getirilmiştir. Bu kapsamda yine Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ortaklaşa Sürü Yönetimi Kursu açılmıştır. Halen eğitimleri devam eden kursumuza Kırıkhan ve Reyhanlıdan 27 kişi katılmaktadır. Kurs günde dört saat olup toplamda 12 sürecektir. Girişimcilik Belgesi ve Sürü Yönetimi Belgesi olan kişiler İş Kurma Projleri hazırlayarak bu yıl için 53.600 tl olan hibeden faydalanabileceklerdir. Böylelikle toplumun dezavantajlı grupları arasında sayılan eski hükümlülerimizin hayata yeni bir başlangıç yapmaları hususunda önemli bir fırsat elde etmeleri sağlanmış olacaktır.

Cumhuriyet Savcısı BOZKURT; Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinin gerek projeler gerekse eğitim ve iyileştirme faaliyetleri ile Bireye Umut Topluma Güven olmaya devam edeceğini belirtti. Son olarak yapılan bu örnek çalışmada başta Kırıkhan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.