BÖLGE YOLLARI  GÜVENLİ  HALE GELİYOR   « Kırıkhan Olay Gazetesi

25 Ocak 2021 - 12:27

BÖLGE YOLLARI  GÜVENLİ  HALE GELİYOR  

BÖLGE YOLLARI  GÜVENLİ  HALE GELİYOR  
Son Güncelleme :

27 Ağustos 2020 - 10:50

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın girişimleri sonucunda  Hatay’ın genelindeki bir çok  çevre yolu  güvenli hale geliyor.

Kırıkhan-Hassa, Topboğazı- Kırıkhan, Kırıkhan-Reyhanlı yollarının  sıcak asfalt betonlama çalışmaları  devam ediyor.   Kırıkhan ilçesine giriş güzergahlarında devam eden  çalışmaları   yerinde  incelemek üzere  Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Karayolları 5. Bölge Müdürü  Mehmet Fidan  başta olmak üzere bölge  Karayolları ekibini  Kırıkhan’a davet etti.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Milletvekilleri Hüseyin Yayman,  Sabahat Özgürsoy Çelik,  Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Fidan, Kırıkhan Kaymakamı  Mahmuthan  Arslan,  Antakya Belediye Başkanı  İzzettin Yılmaz, Hassa Belediye Başkanı  Mehmet Karataş ve  diğer konuklara sabah kahvaltısı verdi.

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Karayolları 5. Bölge Müdürü  Mehmet Fidan ve diğer Karayolları  yetkilileriyle  bölgedeki çalışmaları incelediler.

Kırıkhan, Hassa, Reyhanlı, Altınözü bölgelerindeki çalışmaları tek tek inceleyen Yayman ve  Fidan,   Belediye Başkanları ile   sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin  isteklerini de  dinlediler.

Kırıkhan’a  giriş  yollarının tamamında sürdürülen asfaltlama ve düzenleme çalışmaları ardından Kırıkhan’ın çevre yolu daha güvenli bir konuma   gelecek.

Özellikle, Kırıkhan-Reyhanlı  arasındaki yolda bugüne kadar  çok sayıda trafik kazaları  meydana gelmiş ve bu kazalarda bir çok insanımız yaşamını yitirmişti. Kanlı yol iken sevgi yoluna dönüşen Kırıkhan –Reyhanlı yolu ardından, Kırıkhan-Hassa   çevre yolunda ve Kırıkhan-Topboğazı yolunda  HBB sorumluluğunda olan ancak bugüne kadar yapılamayan  Özyörük Mahallesi –  Yeni Sanayi Sitesi arasındaki yolda  da çalışmalar sürüyor.