Kırıkhan Olay Gazetesi

Bölükbaş ‘Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Esnafına Sahip Çık’

Bölükbaş ‘Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Esnafına Sahip Çık’
04 Ocak 2020 - 10:11

Bilindiği üzere, özellikle ilçemizde  küçük esnafın kış sezonunda işleri azaldığından dolayı ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası yerel esnafa destek olmanın faydaları hakkında bir farkındalık oluşturmanın gerektiğini düşünerek, Kırıkhan’da yerel esnaf’ tan alışveriş yapmanın faydaları konulu bir açıklama yaptı.

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Numan bölakbaş  konu ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamasında, “ Kırıkhanlıların gıda, giyim, konfeksiyon, kırtasiye gibi günlük alışverişlerini yerel esnaftan yaparak yerel esnafa sahip çıkmaya çağıran Başkan Bölükbaş, “ Kazancını bu kente yatıran, kaderini ve yaşantısını bu kente bağlamış yerel esnafımıza sahip çıkmak bir vatandaşlık görevidir. Büyük çoğunluğu uluslar arası yabancı sermayeli olan devasa AVM’lerin yanı sıra sokak aralarına kadar giren ve bu kente hiçbir katkısı olmayan zincir marketler, tüketici üzerinde etkili olmaya çalışarak yerel esnafımızın sonunu hazırlamaktadır” dedi.

Kimi zaman evimizin anahtarını, kimi zaman çocuğumuzu emanet ettiğimiz yerel esnaf ve sanatkarın Ahiliğin temelini oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Numan Bölükbaş, “ Cebinizde nakit olmadığında hesaba yazdırdığınız, yeri geldiğinde borç para istediğiniz esnafımız, mahallemizin bekçileri, vatandaşlarımızın kara gün dostudur. Kırıkhan’lı hemşehrilerimizden alış verişlerinde vergisini bu kente ödemeyen ama bu kentten her türlü hizmeti alan zincir marketler yerine, vergisini bu kente ödeyen, hem kendini hem de yanında çalıştırdığı kişileri istihdam eden, mahallelerimizin güler yüzlü bakkalı, kasabı, manavı, kırtasiyecisi, konfeksiyoncusunu tercih etmelerini istiyoruz. Bu çağrımıza halkımızla birlikte sanayicilerimizin, tüccarlarımızın da destek vermelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange