BURSA ESNAFINDAN KIRIKHAN’LI ÖĞRENCİLERE TABLET YARDIMI      « Kırıkhan Olay Gazetesi

22 Ocak 2021 - 01:59

BURSA ESNAFINDAN KIRIKHAN’LI ÖĞRENCİLERE TABLET YARDIMI     

BURSA ESNAFINDAN KIRIKHAN’LI ÖĞRENCİLERE TABLET YARDIMI     
Son Güncelleme :

03 Aralık 2020 - 13:13

Dünyayı saran Kovid salgın hastalığından etkilenen  öğrencilerin yardımına Bursalı esnaflar koştu. Bursalı bazı esnaflar, Kırıkhan’lı öğrencilere tablet yardımında bulunarak eğitimlerine devam etmelerini sağladılar.

Kovid salgını  nedeniyle uzaktan eğitime geçen  okullarda, maddi imkanı olmayan öğrenciler için yardımseverler yardıma koşmaya başladı. Gerekli maddi imkanı olmaması nedeniyle   EBA  üzerinden yapılan  eğitimleri  takip edemeyen fakir öğrenciler için  Bursa esnafı  Kırıkhan’a yardım elini uzattılar.  Kırıkhan Ertuğrul Gazi Ortaokulunda okuyan   öğrenciler için  çok sayıda tablet gönderen Bursalı Esnaflar, fakir öğrencilerin eğitimlerine devam etme yolunda önemli katkı sağladılar.

Kırıkhan Ertuğrul Gazi Ortaokulundaki öğretmenler, okullarında okuyupta maddi imkanı olmaması nedeniyle EBA üzerinden eğitimlerini takip edemeyen öğrenciler için bir yardım kampanyası başlattılar. Bu kampanyaya Bursalı Esnafların duyarlılık gösterip katkı sağlamaları  okulda mutlu bir tablonun oluşmasını sağladı. Bursa esnafının  gönderdiği tabletler  fakir öğrencilerle buluştu ve eğitimlerine devam etme fırsatı buldular.

Öğrencilerin eğitim hayatına katkıda bulunan ve onlara  tablet sahibi olma mutluluğunu yaşatan Bursa esnafına, öğrenciler, veliler ve okul adına teşekkür edildi.

Dağıtılan tabletlere ilişkin resimleri ise öğrencilere rencide etmemek için yayınlamıyoruz.