Kırıkhan Olay Gazetesi

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 104. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA KIRIKHAN’DA YOĞUN ETKİNLİK PROGRAMI DÜZENLENDİ

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 104. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA KIRIKHAN’DA YOĞUN ETKİNLİK PROGRAMI DÜZENLENDİ
19 Mart 2019 - 13:18

Çanakkale Zaferinin 104. Yıl dönümünde Kırıkhan kendisine yakışanı yaptı ve yoğun bir anma programı gerçekleştirdi.

Programlara Ak parti Hatay Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, , İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Abdülhekim DEĞERLİ, Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürü Hasan Kılıç, Daire Müdürleri, Siyasi parti İlçe Başkanları, STK temsilcileri, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Bestami Antepli, Gaziler Dernek Başkanı Mehmet Yalçın, Şehit ve Gazi aileleri katıldı.

İlk program Kırıkhan Şehitliğinde düzenlendi. Burada ki programda Şehitlerimizin ruhları için Aşr-ı Şerif okunup dua edildi. Günün anlam ve öneminde binaen konuşmalar yapıldı. Saygı atışı yapıldıktan sonra protokol tarafından Şehitlerimizin mezarlarına karanfiller bırakılıp Fatiha okundu.

Programın 2. Kısmında Kırıkhan Anadolu Lisesi Müdürlüğünce Şehit Hurşit Uzel İmam Hatip Ortaokulunda çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Programın akşam kısmında Kırıkhan Kaymakamlığının Şehit ve Gazi aileleri onuruna verdiği yemekli toplantı gerçekleştirildi.

Burada Konuşma yapan Kaymakam KARAMEHMETOĞLU, Milletvekili YAYMAN, Belediye Başkanı YAVUZ Bütün Şehitlerimizi yad edip şükran be minnetle andı ve Gazilerimize de acil şifalar dilendi. Konuşmacıların tamamı Şehit ailelerimizin ve Gazilerimizin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yanında olacakları önemle vurgulandı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange