CHP’li  Kışlıoğlu, kadına yönelik şiddete dikkat çekti « Kırıkhan Olay Gazetesi

22 Ocak 2021 - 02:08

CHP’li  Kışlıoğlu, kadına yönelik şiddete dikkat çekti

CHP’li  Kışlıoğlu, kadına yönelik şiddete dikkat çekti
Son Güncelleme :

25 Kasım 2020 - 13:52

Türkiye’de her geçen gün kadına yönelik fiziki ve sözlü şiddetin yanında cinsel istismar olaylarının arttığına dikkat çeken  CHP’li Cemiyet Kışlıoğlu, özellikle pandemi döneminde her gün bir kadının cinayete kurban gittiğini söyledi.

CHP’nin kadın siyasetçilerinden  Cemiyet Kışlıoğlu yaptığı açıklamada, “Bu yıl 25 kasım’ı pandemi koşullarının gölgesinde karşılıyoruz. Ancak hepimiz biliyoruz ki, ülkemizde kadına yönelik şiddet, ayrımcılık ve hak ihlalleri artarak devam ediyor. Kadınlar şiddete, istismara, yoksulluğa, güvensizliğe sıkıştırılmış hayatlar yaşıyor. Pandemi döneminde bu sorunların daha da büyümesi yetmezmiş gibi kazanılmış haklarımıza dahi göz diken, kadınları fıtrat ve kader arasına sıkıştıran bir iktidarla mücadele ediyoruz

Kadınların kıyafetinden kaç çocuk doğuracağına, nafaka hakkından İstanbul Sözleşmesi’ne kadar uzanan ellere, gereken cevabı her gün büyüttüğümüz örgütlü mücadelemiz ile veriyoruz. ‘Kadına Yönelik Şiddet Politiktir’ diye haykırmayı sürdüreceğiz. Sokakları, meydanları, kampüsleri, fabrikaları, tarlaları terk etmeyeceğiz. Hayatı kurduğumuz her alanda sözümüzü çoğaltacağız. Siyaset yapmaktan da emeğimizin hakkını savunmaktan da asla vazgeçmeyeceğiz. Eşit, özgür ve demokratik bir gelecek, biz kadınların ellerinde yükselecek. El ele verip, önce eril zihniyeti sonra dünyayı değiştireceğiz. Cesaret biziz, azim biziz, emek biziz, biz kadınlarız.” ifadelerini kullandı.