Kırıkhan Olay Gazetesi

ÇİFTÇİLER “15 TEMMUZ, ESARETİ KABUL ETMEYEN BİR MİLLETİN LİDERİNE İNANMIŞLIĞININ DESTANIDIR”

ÇİFTÇİLER “15 TEMMUZ, ESARETİ KABUL ETMEYEN BİR MİLLETİN LİDERİNE İNANMIŞLIĞININ DESTANIDIR”
13 Temmuz 2020 - 8:15

Kırıkhan’ın sevilen ve sayılan simalarından biri olan Ali Çiftçiler 15 Temmuz hain kalkışmanın 4. Yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı.

ÇİFTÇİLER Açıklamasında; “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisine sızmış bir grup FETÖ’cü hainler tarafından 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen darbe girişiminde, Tarih boyunca esareti kabul etmeyen necip bir Milletin, zulme karşı Tankların önüne yatarak, bomba, şarapnel ve yağmur gibi yağan mermilere karşı iman dolu göğsünü siper edenlerin destanı vardı o gece.
Tek başına bir ordu gibi Şehit olan Ömer Halis Demir’lerin, Kırıkhan’lı Şehitlerimiz Gülşah Güler’lerin, Hurşit Uzel’ler ve beraberinde ki 248 Şehidimizin, 2196 Gazimizin destanı vardı o gece. 15 Temmuz Şehitlerimizi ve bütün Şehitlerimizi Rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Ruhları Şad olsun. Kahraman Gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Rabbim acil şifalar versin.
Ve o gece; KEFENİMİ ALIP TA YOLA ÇIKTIM DİYEN BAŞKOMUTANA” inanmışlığın destanı vardı.
15 Temmuz 2016 gecesi öyle bir geceydi ki; 1. Ve 2. Dünya Savaşlarında dahi Türkiye Büyük Millet Meclisimiz bombalanmamışken, o gece de bombalanarak hainliğin sınır tanımadığı geceydi.
15 Temmuz’da hainler emellerine ulaşmış olsa idi eğer, Suriye tarafında hazır kıta bekleyen 5000 terörist sınırdan Ülkemize giriş yaparak Türkiye’yi işgal edeceklerdi. İşte böylesine önemli idi o büyük zafer gecesi.
İşte bundandır ki 15 Temmuz 2016 gecesi 2. Kurtuluş savaşımızın dünyaya nam saldığı ve zaferimizle sonuçlandığı, ülkemizde emelleri olanların 100 yıllık projelerinin çöp olduğu geceydi.
2. Kurtuluş zaferimizin 4. Yıl dönümü hayırlı ve kutlu olsun.
Bütün dünya şunu çok iyi bilmeli ki;
“Ezan dinmez diyen,
Bayrak inmez diyen,
Şehit ölmez diyen birileri var.
Ve ilelebet birileri var olmaya devam edecektir.” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.