Kırıkhan Olay Gazetesi

‘ÇINAR AĞAÇLARINI KORUMAMIZ GEREKİYOR’   

‘ÇINAR AĞAÇLARINI KORUMAMIZ GEREKİYOR’   
15 Eylül 2019 - 17:44

Hatay Milletvekli Hüseyin Yayman, gelecek nesillere bırakılacak en anlamlı   mirasın  çınar ağaçları olacağını  söyledi.

Topboğazı-Kırıkhan, Kırıkhan- Hassa arasına  binlerce  çınar ağacının yolun iki kenarına  ekilmesini sağlayan  Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hassa’ya giderken Deliçay mevkiinde  aracını durdurdu. Yayman, yol kenarına ekilen çınara yakın olan esnafın yanına   geçti. Esnafa çınar ağacına  bakıp su verip vermediğini sordu. Esnafın dükkanında bulunan  küreği alıp, çınar ağacının çevresini eşeledi. Daha sonra suladı. Esnaftan  çınar ağacına sahip çıkmasını ve günlük sulamasını istedi.

Yayman  çınarın başında  şu açıklamayı yaptı  ‘ Çınar ağaçlarını korumak,  büyümesine  vesile olmak  hepimizin bir insanlık görevi olmalıdır.  Gelecek nesillere bırakılacak en anlamlı  ağaç olmalıdır. Hassa, Kırıkhan ve Topboğazı   arasındaki  karayolunun  her iki tarafına binlerce çınar ağacı ekildi.  Kırıkhan-Reyhanlı yoluda Osmanlı çınarlarıyla donatılacak.  Bir Çin atasözünde ”Bir kuşağın diktiği ağacın gölgesinde gelecek kuşaklar serinler.”  der, biz de gelecek nesillerimiz için   birer ağaç dikmeli, dikilen ağaçları da  korumakla mükellefiz.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange