Kırıkhan Olay Gazetesi

CUMHUR İTTİFAKI İŞ İNSANLARIYLA BİR ARAYA GELDİLER

CUMHUR İTTİFAKI İŞ İNSANLARIYLA BİR ARAYA GELDİLER
14 Mart 2019 - 13:10

   Kırıkhan’da düzenlenen yemekli programda, Cumhur ittifakı üyeleri iş insanlarıyla bir araya geldiler.

      Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı iş  insanı Numan Bölükbaş, 200’e yakın iş insanını davet ettiği  yemeğe Cumhur ittifakı üyelerini çağırdı. Hatay Milletvekili Hüseyin  Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, MHP İl Başkanı Murat Adal, Ak Parti  İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik, MHP İlçe Başkanı Ahmet Terzi, Ziraat Odası Başkanı  Mehmet Çelik ile Kırıkhan ve Hassa’lı iş  insanı katıldı.

        Toplantıda konuşan   Cumhur İttifakı Belediye  Başkan adayı Ayhan Yavuz” 5 yıllık görev süremde, seçim beyannamemde söz verdiğim işleri  ve bunun dışında Kırıkhan’ın ihtiyacı olan tüm hizmetleri yerine getirdim.  Halkımızın talep ettiği, Kırıkhan’ın ihtiyacı olan  her konuda  elimden gelen gayreti gösterdim. En önemlisi, gelecek nesillere  sağlıklı, temiz yaşanabilir bir Kırıkhan bırakmanın temelini  doğalgazla  attım.  Bir zaman hayal olan Doğalgaz bugün 6000’e yakın konutta kullanılır oldu. Bu rakam ileriki süreçlerde  artarak, Kırıkhan genelinde yayılacaktır.  Ekonomimiz güçlü olursa, her şey güzel olur. O nedenle ilçemizin ekonomisini düzeltme  çareleri arıyoruz. İlçemize gelen öğrenci sayısının artması için Kırıkhan’a  fakülte  diyoruz. Seçim sonrası Rektörümüzün kapısına dayanıp,  Kırıkhan’ın  hak ettiği fakültenin açılmasını sağlayacağız. Okulun binasının yapımı tamamlandı, hazır. Belediye olarak 40 dönüm yer verdik. Fakülteyi hak ettik, hakkımızı isteyeceğiz. Fakültenin açılmasıyla  bacasız ekonomimiz gelişecektir. İkincisi, Organize Sanayi Bölgesini  mutlaka tamamlayıp, yatırımcılara bu yıl içinde teslim edeceğiz.  Yüzlerce insanımıza ve esnafımıza yeni iş kapısı aralayacağız.  Mobilyacılar Sanayi Sitesi için adım attık. 165 dönüm arazinin anlaşmasını yaptık. Bu alanın 100 dönümünü yatırıma 65  dönümü sosyal alan olarak bırakacağız. Galericiler Sitesi içinde yer belirledik, teslim  çalışmalarında sona gelindi. 99  esnafımıza yer vereceğiz. Halkımızın en çok şikayet ettiği kaldırım işgali iki  yoğun caddede ortadan kaldırılmış olacaktır. Tüm bu çalışmalar  ilçe ve  bölge ekonomisini  geliştirecektir.” dedi.

               MHP İl Başkanı Murat Adal  cumhur ittifakına ilişkin görüşlerini şöyle dile getirdi “ MHP camiası olarak  cumhur ittifakını bir beklenti veya çıkar amaçlı kurmadık. Devletimizin ve milletimizin bekası için kurduk.  Afrin’e  girdiğimizde   özel birliğe lazım olan bazı malzemeleri biz birçok belediye başkanımızdan talep ettik. Bir grup geldi,  45  adet  uyku tulumuna ihtiyacı vardır.  5 adet kendi imkanlarımızla temin ettik, diğerlerini temin edemedik. Antakya’da  bulunduğum sıra Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’u aradım. Koşulsuz, başım üstüne dedi ve  kardeşini görevlendirdi, hemen  temin ettiler. Biz o tulumları  özel birliğe teslim ettik.  Özel Birlik görevlileri bize teşekkür için geldiklerinde, kardeşi oraya klima ve battaniyelerini varana kadar   aldı.  Afrin operasyonu olduğu sürece 1 yıl boyunca belediye başkanı Ayhan Yavuz’u Kırıkhan’da göremedik. Hizmeti aksattı.  Neredeydi,  kendi özel işlerine mi koşturuyordu. Suriye’den buraya gelmedi. Ecdadımızın  topraklarının korumak için mücadele verdi, güvenlik güçlerimize destek oldu. Tüm önümüze konulan  engellere rağmen, tüm devletlerin  bizi boğmak istemesine karşın dimdik ayaktayız. Kimseye kurmuş olduğumuz düzeni bozdurmayacağız. Bu vatanın ekmeğini yiyen, işini yapan, hainlik yapan ay yıldızlı bayrağımızın hilalı haram olsun. Belediye’den beklentimiz yoktur. 5 yıldır bugüne kadar hiçbir talebimiz olmamıştır. Bugün sizlerden oy istememizin sebebi, Türkiye’nin geleceği ve bekası içindir.   Bizim gideceğimiz hiçbir yerimiz yok. Komşu ülkelerden herkes  Türkiye’ye  sığındı, ama bizim sığınacak yerimiz yoktur. Biz ittifak olduk, sandıkta oyları birleştirdik  sanılmasın. Biz  Şırnak’ta, Irak’ta, Suriye’de, Kabar’da, 15’Temmuzda vatanı ve milleti  için şehit olanların kanlarının birleştirdiği  ittifakız.  15Temmuz’da yapamadıklarını 31 Mart’ta milletimizle yaptırmayacağız. 15 Temmuz gecesi,  hiçbir başkan ve Belediye Başkanımızı  dışarıda göremediğim. Kırıkhan’a geldiğimde, Ak Parti binasında  Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve o dönemin Ak Parti ilçe başkanı Ömer Ayhan Şıkça’yı gördüm. Darbe süresince  var gücüyle  devletinin, milletinin yanında yer aldı, Ayhan Yavuz. Allah ondan ve onun gibi vatanı ve milleti  için  mücadele eden  vatandaşlarımızdan razı olsun. Yüce rabbim  bu birlikteliğimizi, huzurumuzu bozdurmasın.” dedi.

    Ak Parti  Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman konuşmasında şunları söyledi “ parti ve fikir ayrımı gözetmeksizin söz konusu Kırıkhan ve Hassa ise gerisi teferruattır diyerek burada toplandınız. Bu seçimin önemini bilen ve kavrayan  kişilersiniz. Bu seçimin, Hüseyin Yayman, Ayhan Yavuz,  Murat Adal’ın seçimi değildir. Bu seçim Türkiye’nin seçimi,. Bu seçim Devlet Bahçeli’nin, bu seçim Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimidir. Onun için küskünlükler, dargınlıklar  olabilir. Farkında  olmayarak kalbini kırdığımız  kişiler olabilir. Biz o kardeşimize  gider, sarılırız, onunla kucaklaşır, helallik dileriz. Ve deriz ki, bugün kırgınlık  küskünlük dönemi değil, bugün birlik olma ve beraberlik ve kardeşlik zamanıdır. Bu şuurla hareket etmeliyiz. Et ve tırnak gibi birlik olmalıyız.  Türkiye bir beka sorunu yaşıyorsa, onu Hatay ve Kırıkhan halkı çok iyi bilir. Sınırımızda  yaşananları yakinen biliyorsunuz. Cumhur ittifakı toplumun her kesiminde benimsenmiştir. Bu ittifak millet istediği için tabanda olmuştur. Türkiye’nin bekası, huzuru için  oylarınızı ve desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

      Düzenlenen yemekli toplantıyı kendi bütçesiyle  karşılayan  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Numan Bölükbaş,  Ticaret Odasının yeni  binasının ilk kazmasının vurulduğunu söyledi. Bölükbaş,  eski binanın  bazı katlarının özel bir firmaya kiralandığını ve buraya açılacak sosyal tesisin Kırıkhan’a değer kazandıracağına vurgu yaptı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.