Kırıkhan Olay Gazetesi

DİYETİSYEN NAZLI  DÖNDER “YASAK YOK SERBESTLİKLER VAR”    

DİYETİSYEN NAZLI  DÖNDER “YASAK YOK SERBESTLİKLER VAR”    
13 Kasım 2020 - 15:05

Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı  Nazlı Dönder, ilçede sürdürülebilir sağlıklı beslenme için danışmanlık ofisi açtı. Diyetisyen Nazlı Dönder ‘diyet programımızda yasak yok, serbestlikler var’ dedi.

Nazlı Dönder,  Kanatlı Caddesi üzerinde  Şekerci Hamit’in karşısındaki  binanın birinci katında  sağlıklı beslenme ofisini açarak, hizmete başladı.

Yasaklar ile çözüm bulunmadığına dikkat çeken  Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Nazlı Dönder  “ Obezite bir çok soruna yol açıyor. Hastalık olmadan kilo problemini önleyip, hastalığa sebep olan unsurları ortadan kaldırabiliriz. Kilo problemi çözülürse hastalıklar oluşmayacaktır. Yaptığım programlarda yasak yok. Yasaklar üzerine değil de serbestlikler üzerine planlama yapıyoruz. İnsanları yasaklarla sınırlamak üzere serbestlikler üzerine konuşuyor. Kişinin beslenme alışkanlıkları ve durumuna göre bir program uyguluyoruz. Dışarıda yemek yiyen insanlara dışarıda tüketilecek ürünlere göre bir beslenme programı yapıyoruz. Ölçümlerimizi yapıyoruz. Yağ-kas, ödem gibi unsurları ölçüyoruz. Ödemi artırıcı tavsiyelerimiz oluyor. Diyabet, tansiyon veya kronik rahatsızlığa göre beslenmeyi ayarlıyoruz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.