ERKAYIRAN VE ARKADAŞLARI  KIRIKHAN’I GEZDİLER « Kırıkhan Olay Gazetesi

16 Ocak 2021 - 14:50

ERKAYIRAN VE ARKADAŞLARI  KIRIKHAN’I GEZDİLER

ERKAYIRAN VE ARKADAŞLARI  KIRIKHAN’I GEZDİLER
Son Güncelleme :

06 Kasım 2018 - 10:17

 

Kırıkhan Kaymakamlığından Ankara Vali yardımcılığına atanan Mustafa Erkayıran,  mülkiye 1992 dönem arkadaşlarıyla birlikte  Hatay’a ve Kırıkhan’a geldiler.

   Ankara’da göreve başladıktan sonra, Kırıkhan ve bölge halkıyla olan sıcak ilişkilerini devam ettiren  Ankara Vali yardımcısı Mustafa Erkayıran, daha önce planladığı  mülkiye 1992 dönem mezunu arkadaşlarıyla  geziyi  hafta sonu  gerçekleştirdi.  Hatay’ın  tarihi yerlerini  gezdiren  Erkayıran, Kırıkhan’ı unutmadı ve  arkadaşlarını  Ülkemizin en önemli sulak alanlarından biri olmaya aday olan Kırıkhan Gölbaşı Gölü ve yine Ülkemiz biyo çeşitliliğinin bayrak türü konumundaki Hatay Dağ Ceylanlarının yaşam alanında kurulu Tarım ve Orman Bakanlığı Bünyesindeki Doğa Koruma Ve Milli Parklar Hatay Dağ Ceylanı Üretim İstasyonuna getirdi.

Her iki bölgeyi gezen  ziyaretçiler   yaşadıkları doğa harikası karşısında şaşkın kaldılar ve bu değerlerin Türkiye  ve Dünyaya tanıtılması gerektiğini vurguladılar.

Gezide Mustafa Erkayıran ve Mülkiyeliler grubuna , Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç, Doğa Koruma ve Milli Parklar Hatay Şube şefi Nuri Akın, Kırıkhan  Sosyal Yardımlaşma Vakıf Müdürü  Abdullah Karaman’da eşlik etti.