Kırıkhan Olay Gazetesi

HASSA BELEDİYE BAŞKANI KARATAŞ İŞÇİ ÇIKARIMINA AÇIKLIK GETİRDİ

HASSA BELEDİYE BAŞKANI KARATAŞ İŞÇİ ÇIKARIMINA AÇIKLIK GETİRDİ
22 Haziran 2019 - 21:44

Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, çıkarılan işçilere ilişkin  bir açıklamayla  konuya açıklık getirdi.

Başkan Karataş açıklamasında şunları vurguladı’ Bu günlerde gündemi meşgul eden Sözcü Gazetesinin yalan ve yanlışlarla derleyip toparladığı ve utanmadan sıkılmadan kamuoyuyla paylaştığı, Belediyemizde İşten çıkarılmalar la ilgili yalan haberidir.
Konuyla ilgili daha önce çeşitli defalarda açıklamalar yapmıştım.
Benim; memleketimin insanlarına aş ve İş vermekten gurur duyan bir karaktere sahip olduğumu herkes çok iyi bilir
söz konusu işten çıkartılan işçilerin sayısı 130 değil sadece 70 kişidir. bununda büyük bölümü 375 sayılı KHK ek 20 maddesine istinaden 09.04.2018 Tarih ve 11206 sayılı Bakanlar kurulu kararına aykırı şekilde usulsuz olarak işe alınanlardır.
diğerleri ise Belediyenin yolunu bilmeyen bankamatik memurlarıdır Bunların tamamı Belediyemiz bünyesinde kurulan Şirkete ait işçilerdir. Şirketin 12,5 Milyonluk borç batağında olduğunu ve iflasın eşiğinde olduğununda hesabını yaparak 208 kişinin nerede isdihdam edileceğini ve ücretlerini de nasıl ödeneceğininde hesabını yapmanızı istirham ediyorum.Bu memleketin dışında da Maraş tan Kırıkhan dan dörtyol dan işçi alındığını de biliyor musunuz.2014 de çıkartılan işçiler ile ilgili sıkıntı neydi hepsi de aslanlar gibi çalışıyorlardı.
Bu konuda 4857 sayılı iş kanununa uygun bir şekilde işlemler devam etmektedir.
Diğer Belediye Başkan yardımcılığı kadroları ile ilgili Belediyemiz norm kadro ilke ve standartlarına uygun şekilde 2 meclis üyelerinden 1 adette Memurdan olmak üzere toplam 3 adet atama yapılmıştır. Diğer 1 kadroya ise daha önceki dönemde atama yapılmıştır.
Her şeye rağmen Hizmetlerimiz bütün hızıyla devam etmektedir. Şunu herkes bilsin ki bu tür mesnetsiz yaklaşımlar memleketime hizmet yolunda bizleri asla demoralize edemeyecek ve yıldıramayacaktır. konu ile ilgili soz konusu yalan haberi yayınlayan gazete hakkında da tekzip talebinde bulunulmuştur.
Selam ve Saygılarımı Sunuyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.