HASSA YENİ ÖĞRETMENEVİNE KAVUŞUYOR     « Kırıkhan Olay Gazetesi

24 Ocak 2021 - 09:58

HASSA YENİ ÖĞRETMENEVİNE KAVUŞUYOR    

HASSA YENİ ÖĞRETMENEVİNE KAVUŞUYOR    
Son Güncelleme :

05 Ocak 2021 - 10:07

Hassa Öğretmenevi  yeni binası Ocak  ayının sonuna doğru hizmete girecek.

Derviş paşa Bulvarı üzerinde   10 dönüm arazi üzerine  yapımı sürdürülen Hassa Öğretmenevinin yeni binası  4850 m2 kapalı alandan oluşuyor. 2 ‘si  suit    olmak üzere 43 otel odası, 100 kişilik  tiyatro salonu, 100 kişilik yemek salonu, 10 bin yemek kapasiteli  endüstriyel mutfağı, 300 kişilik düğün, toplantı v.s. salonu, lokalinden oluşan Hassa Öğretmenevi binası  bu ayın sonunda  hizmete girecek.

Geçtiğimiz günlerde Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman  ve Hüseyin Şanverdi ile beraberindeki heyet Hassa Öğretmenevi  yeni hizmet binasını gezdiler.  Hassa  Milli Eğitim Müdürü  Sait  Bayraktar binayla ilgili katılımcılara bilgi verdi.  Bayraktar, inşaat çalışmalarının  Ocak ayı sonunda tamamlanıp hizmete açılmasının planlandığını belirtti.  Hassa Milli Eğitim Müdürü  Sait Bayraktar “inşaatın ön hazırlık ve diğer tüm aşamalarında bizlere maddi manevi her türlü desteği veren  destekleyen  Vekilimiz   Hüseyin Yayman Beye, Binamızın  çevre düzenlemesinden ve araç ve ekipman  desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet Karataş’a ve  Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi.

Milletvekili Hüseyin Yayman ise yaptığı konuşmada Hatay’ımızın en büyük ve en güzel öğretmen evlerinden birini Hassa ilçemize yapıyoruz. En kısa zaman  içerisinde bitireceğiz.  Hassa öğretmenevinde son rutujlar yapılıyor. Milli Eğitim camiamıza ve kıymetli Hassalı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.”  dedi.

VERGİ REKORTMENİ   ÖĞRETMENEVİ

Hassa Öğretmenevi,  faaliyetleriyle 2018-19 yıllarında   Hatay vergi rekortmenleri listesinde üst sıralarda yer aldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de gerçekleştirdiği   Zeytindalı  harekatı kapsamında,  Kahraman askerlerimizin  bir bölümünün  kahvaltı ve yemek hizmetini karşıladı. Hassa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Taşımalı Öğrencilerinin yemeklerini de karşılayan Hassa Öğretmenevi elde ettiği cirosuyla 2 yıl üst üste Hatay vergi rekortmenleri listesinin üst sıralarında yer aldı.