Kırıkhan Olay Gazetesi

HASSA YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI KURULDU..

HASSA YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI KURULDU..
07 Ağustos 2020 - 11:35

‪Türkiye’nin en güzel yol üstü köylü pazarlarından biri olacak Hassa Yöresel Ürünler Pazarı tamamlandı.

‪Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman seçim zamanı Hassa halkına verdiği sözlerden biri olan Yöresel ürünler Pazarı Hassa Belediyesi ve DOĞAKA işbirliği içeresinde tamamlanarak hizmete açıldı.

Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklama da ” Seçimde söz verdiğimiz bir hizmeti daha Hassa Belediyemiz ve DOĞAKA ile birlikte hayata geçirdik‬.. Sabırla takibimiz sonucu bir hizmeti daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. ‪Hassa’nın Ekolojik pekmezi, salça, turşu, çökelek, patlıcan biber kurusu, tuzlu yoğurdu, keçi peyniri sizi bekliyor‬.Hatay’dan Gaziantep’e, Kilis’e, Kahramanmaraş’a giderken veya bu şehirlerden Hatay’a gelirken gönül rahatlığıyla durup alışveriş yapacağınız bir mekan oldu.Kışın soğukta, yazın sıcakta, yağmurda, çamurda, kar altında binbir zorluklar yaşayan yol kenarında satış yaparak ekmeğini çıkartmaya çalışan esnafımız da artık rahat edecek.

Milletvekili Yayman “Türkiye’ye örnek olacak bu projeyi birlikte hayata geçirdiğimiz DOĞAKA Genel sekreteri Onur Yıldız, Kaymakamımız Yusuf Turan ve bu hizmeti en başından beri çok isteyen Belediye Başkanımız Mehmet Karataş’a ve emeği geçen isimsiz kahramanlara teşekkür ederim.”dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange