Hatay Bisiklet Spor Kulübü “Anıtkabir yolunda” « Kırıkhan Olay Gazetesi

16 Ocak 2021 - 17:10

Hatay Bisiklet Spor Kulübü “Anıtkabir yolunda”

Hatay Bisiklet Spor Kulübü “Anıtkabir yolunda”
Son Güncelleme :

05 Kasım 2018 - 20:43

 Hatay Bisiklet Spor Kulübü Derneği üyelerinden oluşan 9 kişilik grup, Büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 80’inci yıldönümünde Anıtkabir’deki anma törenlerine katılmak için yola çıktı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Anıtkabir Yolundayız’ adlı etkinlik için Hatay Bisiklet Spor Kulübü üyeleri Antakya’dan yolculuğu başlattı. Aralarında eğitimciler, esnaf, doktor gibi çeşitli meslek grubundan bisiklet tutkunu, Hatay’dan Ankara’ya kadar pedal çevirerek 10 Kasım’da Anıtkabir’deki törenlere katılacaklar.

660 KİLOMETRE PEDAL ÇEVİRECEKLER

10 Kasım günü Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıkmak ve milli mücadele yönünde toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla yaklaşık 660 kilometre pedal çevirecek olan 9 kişilik ekip, Valilikten teslim aldıkları şanlı Türk Bayrağı’nı Hatay halkı adına mozoleye bırakacak.

Antakya Merkez’den yola çıkan Hatay Bisiklet Spor Kulübü üyelerine yol boyunca Polis ve Jandarma Trafik ekipleri de eskortluk yaparken, grup Belen geçidi yakınlarında mola verdi.

Antakya’da Anıtkabir’e 10 Kasım etkinlikleri kapsamında 2015 yılından beri her sene düzenlendiğini belirten Spor Kulübü üyeleri “Her yıl düzenli olarak 5 Kasım’da Hatay’dan yola çıkılıyor, on Kasım’da Anıtkabir’de oluyoruz. Valilikten aldığımız al bayrağımızı 10 Kasım törenlerinde teslim ediyoruz. Bu bizim Atamıza saygı yürüyüşümüz” diye konuştu.

Hatay Bisiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı Şerafettin Kaya da, tüm Türkiye’den bisikletli arkadaşlarının Anıtkabir’e yola çıktıklarını belirterek “Biz de Antakya’dan Anıtkabir’e pedal basıyoruz. On Kasım’da inşallah Atanın huzuruna çıkacağız. Bizim dördüncü senemiz. 9 kişilik grubumuz var, büyük çoğunluğumuz öğretmen. Doktorumuz var, üniversitede görev yapıyorum ben, serbest meslek esnaf arkadaşlarımız var” dedi.

Belen geçidinde bir süre mola veren Hatay Bisiklet Spor Kulübü Derneği üyeleri tekrar yola çıkarak Anıtkabir’e pedallamaya devam etti.