Hatay’da 2.Üs Bölgesi Kuruluyor « Kırıkhan Olay Gazetesi

25 Ocak 2021 - 08:26

Hatay’da 2.Üs Bölgesi Kuruluyor

Hatay’da 2.Üs Bölgesi Kuruluyor
Son Güncelleme :

01 Kasım 2018 - 17:32

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar idlib’e yönelik yapılacak faaliyetler için Reyhanlı’da üs bölgesi tesis edildiğini , Kumlu’da ise üs bölgesi tesisi için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.
Sağlık Bakanlığı’na bağlı 14 hastanede emniyet tedbiri aldıklarını, bazılarının tamamının, bazılarının da bir kısmının güvenlik güçlerine tahsis edildiğini vurgulayan Akar, hava ve füze savunma sistemleri tedariğine ilişkin bilgiler de paylaştı.
İdlib Hazırlığı
Türk Silahlı Kuvvetlerinin görev yapacağı harekât bölgelerinde konuşlanma ihtiyaçlarına yönelik yurt içi ve sınır ötesinde üs bölgesi kurulması çalışmalarına devam edildiğini belirten Akar, “Bu kapsamda Fırat Kalkanı Harekatı’na yönelik yurt içinde 5 adet üs bölgesi, sınır ötesinde ise 4 adet üs bölgesi inşa edilmiştir. TSK unsurlarının konuşlandığı İdlib’de kurulan 12 adet gözlem noktasının yanı sıra, İdlib’e yönelik yapılacak faaliyetler için yurt içinde Reyhanlı’da üs bölgesi tesis edilmiş, Kumlu’da ise üs bölgesi tesisi için çalışmalar sürdürülmektedir” dedi.
5 Hastane Güvenlik Güçlerine Tahsis Edildi
Akar, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde konuşlu Sağlık Bakanlığı’na bağlı 5 hastanenin tamamının (Van, Diyarbakır, Hakkari, Şırnak, Elazığ) ve 9 hastanenin (Şanlıurfa, Ağrı, Gaziantep, Erzurum, Yüksekova, Kilis, İskenderun, Reyhanlı, Hatay) emniyet tedbirleri alınmış bir bölümünün, güvenlik güçlerine tahsis edildiğini anlattı.