Kırıkhan Olay Gazetesi

HATAY’DA DENİZ SUYU TEMİZ Mİ?

HATAY’DA DENİZ SUYU TEMİZ Mİ?
08 Haziran 2020 - 18:19

Hatay’da 5 ayrı ilçede 20 ayrı noktadan, aynı gün deniz suyu numunesi aldıran İl Sağlık Müdürlüğü analiz sonuçlarını orta ve iyi olarak açıklanırken denize girilebileceğine dikkat çekildi.

Arsuz, Dörtyol, Erzin, Payas ve Samandağ’da 20 Mayıs 2020’de alınan deniz suyu numunelerinde Arsuz Halk Plajı ve Maliye Kampı, Dörtyol Dörttaş Tatil Sitesi ile Erzin Burnaz Plajı deniz suyu ORTA kalite çıkarken, diğer 16 numune ise iyi çıktı.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuvarları’nda analiz ettirilen Hatay ili Yüzme suları inceleme sonuçlarına göre 20 noktada da ‘Denize girilebilir’ tespiti yapıldı.  Su analizlerinin belirlenen periyotlarla düzenli bir şekilde yapıldığına dikkat çekildi.

Sahillerinden su numunesi alınan plajlar ve sonuçları şöyle:

Arsuz Halk Plajı, Maliye Kampı Orta,  Özel İdare Kampı Kıyıkent Sitesi, Gülcihan Halk Plajı, İsos Dinlenme Tesisleri, Yalıkent Sitesi Karaagaç Halk Plajı İyi. Dörtyol Dörttaş Tatil Sitesi Orta, Öğme-İş Tatil Sitesi, Yeşilköy İzci Kampı, Yeniyurt Halk Plajı, Seçil Tatil Sitesi İyi. Erzin Burnaz Plajı Orta, Payas Belediye Plajı İyi, Samandağ Altınkoy Tatil Köyü     İyi, Samandağ Belediye Plajı, Çevlik Akdeniz Gazinosu Karşısı, Motel Almina Karşısı ve Samandağ Ziyaret Karşısı İyi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange