HATSU’YA 100 MİLYONLUK KREDİ KULLANMA YETKİSİ VERİLDİ « Kırıkhan Olay Gazetesi-Hatay'da Hızlı doğru tarafsız haberciliğin merkezi

4 Mart 2024 - 14:18

HATSU’YA 100 MİLYONLUK KREDİ KULLANMA YETKİSİ VERİLDİ

HATSU’YA 100 MİLYONLUK KREDİ KULLANMA YETKİSİ VERİLDİ
Son Güncelleme :

12 Aralık 2023 - 9:14

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantısı Antakya Kisecik mevki HBB Yerleşkesi A Blok’ta bulunan Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Hatay Büyükşehir Başkan Vekili Fedai Yücedal başkanlığında toplanan mecliste gündeme alınan 41 madde ile gündem dışı 5 mad de görüşülerek karara bağlandı.

Toplantıda gündem dışı olarak meclise sunulan HATSU Genel Müdürlüğü’nün DSİ 6. Bölge Mü dürlüğü ve İl Bank tarafından Hatay’da yapımı tamamlanan içme suyu iletim ve atık su bertarafı çalışmalarının işletmeye alınabilmesi için elektrik aboneliği alınması ve elektrik borçlarının ödenmesin de kullanılmak üzere İller Bankası’ndan 100 milyon liralık kredi kullanması ve her türlü iş ve işlemler için HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yetki verilmesi gündeme alınarak oy birliği ile kabul edildi.

Mecliste Belen, Kırıkhan, Hassa ve Erzin ilçelerinin Mahalli İdareler Muhasebe ve Bütçe Yönetmeliği hükümlerine göre 2023 Mali Yılı ek bütçeleri görüşülerek kabul edildi.

GENÇLERİN MESLEK EDİNECEĞİ “DİJİTAL GENÇLİK MERKEZİ” HAYATA GEÇECEK
Toplantıda,İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı’nın Avrupa Birliği Finansmanı ile UNDP Ve Türkiye Belediyeler Birliği İş birliğinde yürütülen “Bugünün Gençleri Geleceğin Meslekleri Projesi” kapsa mında oluşturulacak “Dijital Gençlik Merkezi” uygulama yeri ve personeli belirlenerek planlanan tüm iş ve işlemlerde Başkan Savaş’a protokol ve sözleşme imzalama yetkisi verildi. KADIN, ENGELLİ VE YAŞLI KOORDİNASYON MERKE Zİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR Kasım ayı meclis toplantısında Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire si Başkanlığı bünyesinde oluşturulması kararı onaylanan yaşlı,en gelli,kadın ve ailelerine psiko-sosyal danışmanlık ve rehberlik hizmetleri vermek,ilgili konularda eği timler vermek sosyal destek konularında bilgilendirme sağlamak, gerekli olduğunda kurumlara yönlendirmek ve bilinçlenmelerini sağlamak,ekonomik durumu ye tersiz engellilere ayni ve nakdi yardım yapmak konferans seminer, sempozyum gibi etkinlikler düzenlemek amacıyla kurulması planlanan Kadın Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi’nin iş ve işlemlerine ilişkin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a protokol ve sözleşmeleri imzalama yetkisi verildi. Meclisin bir sonraki toplantısı 10 Ocak 2024 Çarşamba günü saat 14.00’da gerçekleştirilecek.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.