Kırıkhan Olay Gazetesi

İLK DEFA SİNEMAYA GİTTİLER

İLK DEFA SİNEMAYA GİTTİLER
03 Ocak 2019 - 10:24 

Kültür Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Belediyeler birliğinin organizesiyle hayata geçirilen “Sinemaya gitmeyen Çocuk kalmasın” projesi kapsamında, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve ilçede faaliyet gösteren Yuva Derneğinin yetkililerinin ortakkatkılarıyla düzenlenen sinema izleme EtkinliğindeKırıkhan’da faaliyet gösteren özel eğitim kurumöğrencileri ilk kez bugün sinemayla buluştular.

Projeyle ilgili bilgi veren Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz; “ Çocuklarımız ülke geleceğimizin en büyük teminatıdır. Onlara eğitim, kültür, sanat, sportif ve sosyal alanlarda en iyi şekilde hizmet ederek ülkemize de en büyük hizmeti verdiğimizin inancındayım.

Sinema salonlarımızla birlikte hayata geçirmiş olduğumuz “ Sinemaya gitmeyen Çocuk kalmasın” projesi kapsamında şu ana kadar 5.000 yavrumuza hayatlarında ilk kez sinema izletme imkânı sunduk. Bu projede emeği geçen Kültür Bakanlığımıza, Milli Eğitim Bakanlığımıza, Belediyeler Birliğine, Kırıkhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, okul idareci ve öğretmenleriyle öğrenci velilerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Yuva Derneği sorumlusu Canan Aygün yaptığı açıklamada; “ Yapılan bu tür Tiyatro ve sinema gibi etkinliklerin çocuklarımızın kültür alanında eğitimlerine ve gelişmelerine çok büyük katkı sağlamakta, bu tür sosyal ve kültürel etkinliklerle çocuklarımızın kendilerine olan özgüvenleri yerine gelmektedir. Bu önemli projede emeği geçen başta Belediye başkanımız Ayhan Yavuz olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange