Kırıkhan Olay Gazetesi

İSMAİL TOKLUCU  HATAY AHİLİĞİNE  SEÇİLDİ    

İSMAİL TOKLUCU  HATAY AHİLİĞİNE  SEÇİLDİ    
14 Eylül 2020 - 18:09

Hatay’da Ahilik Haftası, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı. Hatay Ahiliğine ise 40 yılı aşkın süredir  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi başkanlığını yürüten  İsmail Toklucu seçildi.

Her yıl bir ilçede düzenlenen Ahilik Haftası  bu yıl Kırıkhan’da düzenlendi. Kırıkhan Esnaf ve Sanatklar Kredi Kooperatifi  toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Kırıkhan Kaymakamı Mahmuthan ARSLAN, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz,  Hatay İl Ticaret Müdürü Halit İmrek, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları  Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz  ile  oda başkanları katıldı.

Hatay’da yılın Ahisi seçilen Kırıkhan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı İsmail Toklucu’ya kaftanı, Kaymakam Arslan, Belediye Başkanı Yavuz,  İl Ticaret Müdürü İmrek, Hatay Esnaf Odaları Birliği Başkanı  Teksöz giydirdi.

Hatay’da Yılın  kalfası seçilen  Yavuz Selim Kara ile yılın çırağı seçilen Basri  Alkan  Benden’e plaketleri  Belediye Başkanı Ayhan Yavuz tarafından verildi.

AHİLİK KARDEŞLİKTİR

Ahilik haftası kutlama programlarına ev sahipliği yapan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ise ‘Ahilik kardeşlik, dostluk, düzgün ahlak; Ahilik mesleğin terbiyesinde kurallara uymak yani özü kardeşlik, birlik beraberlik ve düzgün insan demektir dedi.

İlçe Kaymakamı  Mahmuthan Arslan yaptığı konuşmada, Ahiliğin çok önemli bir kavram olduğunu  vurguladı.

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz Ahiliğin   önemine vurgu yaptığı konuşmasında şunları  belirtti “ Hatay’da yılın Ahiliğine  İsmail Toklucu  gibi bir isimin  getirilmesi çok önemlidir. İsmail abi, yıllardır görevinde gösterdiği başarı ve  dik duruşluluğu ile  dürüstlüğü  örnektir.  Kendisini kutluyor, yılın çırağı ve kalfası seçilen kardeşlerimi de  tebrik ediyorum”dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.