İSTE ÖĞRENCİLERİNİN DE KATILIMIYLA TEKNOFEST BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ « Kırıkhan Olay Gazetesi-Hatay'da Hızlı doğru tarafsız haberciliğin merkezi

17 Nisan 2021 - 20:51

İSTE ÖĞRENCİLERİNİN DE KATILIMIYLA TEKNOFEST BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İSTE ÖĞRENCİLERİNİN DE KATILIMIYLA TEKNOFEST BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Son Güncelleme :

23 Şubat 2021 - 9:17

Türkiye’nin ilk ve tek Havacılık Uzay ve Teknoloji festivali olan TEKNOFEST milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmek için üniversitelerle birlikte hareket ederek farkındalık oluşturmayı hedefliyor. İlk olarak 2018’de gerçekleş tirilen ve bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin bilgilendirme top lantısı; Elvan Kuzucu (Teknofest İcra Kurulu Üyesi), Engin Öksüz (Yarışmalar Koordinatörü), Gizem Karabacak (Yarışmalar Sorumlusu), İSTE öğretim üyeleri ve öğrencilerinin yoğun katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleşti. Yapılan bilgilendirme toplantısında, Türkiye’nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmanın gerekliliğine vurgu yapılırken, milli teknoloji hamlesi vizyonuyla rekabet eden gençler yetiştirmenin öneminden de bahsedildi. Festivalin sadece İstanbul ile sınırlandırılmayıp tek yıllarda İstanbul, çift yıllarda ise Anadolu’nun herhangi bir şehrinde yapıldığı ve tüm yurtta teknoloji seferberliği başlatmanın hedeflendiği belirtildi. Her yıl katılımın giderek arttığı TEKNOFEST’e İSTE öğrencileri de yoğun ilgi gösteri yor. 35 farklı kategoride düzenlenen festivalde derece ye giren öğrencilere; staj, eği tim programları, destek programları, teknolojik geziler ve kariyer geliştirme gibi olanaklar sunulmakta. Başvuruların bireysel ya da takım ola rak yapılabildiği festivalde, Uçan Araba Tasarım Yarışması’ndan, İletişim Teknolojileri Yarışması, Helikopter Tasarım Yarışması gibi farklı seviye ve kategorilerde yarışmalar yer alıyor. İSTE öğrencilerinin sorularının da cevaplandırıldığı toplantıya katılım sağlayan öğrenciler, üniversite olarak başarılı çalışmalara imza atmayı hedeflediklerini belirtirken, yarışma sorumlusu Gi zem Karabacak da ‘TEKNOFEST 2020’de İSTE’den yo ğun bir katılım oldu ve bu se ne de İSTE’den rekor bir baş vuru almayı umuyoruz, üniversitenizi yarışmamızın her alanında görmeyi çok isteriz’ açıklamasında bulundu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.