Kırıkhan Olay Gazetesi

Kaymakam Bülent UYGUR ve Belediye Başkanı Rıfat SARI, Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor Projesi” standını ziyaret etti.

Kaymakam Bülent UYGUR ve Belediye Başkanı Rıfat SARI, Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor Projesi” standını ziyaret etti.
21 Şubat 2019 - 13:17
        T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) katkılarıyla Altınözü Kaymakamlığı Proje Ofisi koordinatörlüğünde, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile hayata geçirilen “Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor” projesi kapsamında açılan üretilen ürünler sergiye çıktı.
        Kaymakam Bülent UYGUR ve Belediye Başkanı Sayın Rıfat SARI, ilçemiz Yenişehir Mahallesi Pazar Caddesinde “Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor Projesi” kapsamında üretilen ürünlerin sergilendiği standı ziyaret ederek, standı ziyaret eden vatandaşlarımıza ikramda bulundu.
        Kaymakam Bülent UYGUR; “Kaymakamlık olarak ilçemizin gelişmesi ve kalkınması amacıyla gerçekleştirdiğimiz projelerle vatandaşlarımıza iş imkânları sunuyoruz. “Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor” projemiz, ilçemizin kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi ve işsiz sayısının azaltılmasına katkı sağlamak amacı ile gerçekleştirildi. Eğitimleri sonrasında kadınlarımız kendi ürettikleri ürünleri satışa sunarak aile ekonomilere katkı sağlamaktadırlar. Bizler kadınlarımızın Altınözü ilçemizde ekonomiye katkı sağlamasını istiyoruz. Proje kapsamında Gastronomi kenti Hatay’ımıza özgü ürünlerin yapımını öğrenen kursiyerlerimiz bu sayede ilimiz ve ilçemizin tanıtılmasına katkı sağlayacaktır. Bu proje emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange